Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Ocak 2017

ABONE OL

Başarılı Mihmandarlar Ödüllendiriliyor

Esenler'in başarılı mihmandar kızları, Bosna Hersek ve Kartepe gezileriyle ödüllendirildiler.

Esenler’in başarılı mihmandar kızları, Bosna Hersek ve Kartepe gezileriyle ödüllendirildiler.

Esenler Belediyesi’nin “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar Gençlik projesi kapsamında başarılı Mihmandar kızlar, iki farklı geziyle ödüllendirildiler. Osmanlı medeniyetinin izlerine ve ülkedeki vatandaşlara yapılan katliamın izlerine yerinde şahitlik ederek, milli- manevi şuuru yakalamaları amacıyla mihmandar kızlara yönelik Bosna Hersek gezisi düzenlendi.

BOSNA’DA TARİH BİLİNCİ AŞILANDI

3 gün süren gezi boyunca gençler, Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç başta olmak üzere ülkesi için mücadele vermiş kahramanların kabirlerini ve savaş sırasında çok sayıda insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret ettiler. Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Plava Voda ile I. Dünya Savaşı’nı başlatan cinayetin işlendiği Latin Köprüsü’nde tarihe tanıklık eden kızlar, ecdadın Saraybosna’da yaptığı eserleri de yakından incelediler. Mihmandar gençler, Mostar Köprüsü ve tarihi dokusunu korumuş Travnik sokaklarını gezdikten sonra Saraybosna’nın en meşhur çarşısı olan Baş Çarşı’da alışveriş yaptılar ve Bosna’nın yöresel lezzetlerini tattılar. Böylece Mihmandar gençler sadece bir turistik gezi değil milli-manevi duygularını harekete geçiren, tarihi ve kültürel bir gezi yapmış oldular.

KARTEPE’DE KAYAK KEYFİ

Başarılı Mihmandar kızların bir diğer adresi ise Kocaeli Kartepe oldu. Kar kalınlığının 60 cm’ye ulaştığı Kartepe’de gençler, arkadaşlarıyla birlikte kayak yapmanın keyfini çıkardılar. Soğuk havaya aldırış etmeden, eğlenceli vakit geçirerek ısınan gençler çektikleri fotoğraflarla neşeli anlarını ölümsüzleştirdiler. Kızlar, son durakları Kocaeli Maşukiye’de de tabiatın ve temiz havanın tadını çıkardılar, derslerin ve sınavların yoğunluğundan uzakta, stres attılar.

BAŞKAN GÖKSU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Esenler’in mihmandarları, tarih ve kültür dolu Bosna Hersek gezisi ve Kartepe’de stres attıkları doğa gezisinin ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ziyaretinde bulundular. Mihmandar kızları makamında ağırlayan Başkan Göksu, “Siz mihmandar kızlarımız, projemiz başladığından bugüne çok emek verdiniz. Hem kendiniz hem de Esenler’in geleceği için çalıştınız ve başarılı da oldunuz. Marifet, iltifata tabidir. Bu geziler sizin için bir ödül olmasının yanı sıra milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanız açısından da önemli” diye konuştu. Gençler de, Göksu’ya kendilerine verdikleri bu imkânlar için teşekkür ettiler ve başarılarını daim kılmak için daha motive olarak çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

Diğer Haberler