Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Nisan 2013

ABONE OL

Barışa Fidan Diktiler

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Esenler’e gelen Arap Baharı’nın çocukları, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ile birlikte Esenler Kemer Stadyumu yanındaki Barış Ormanı’na yüzlerce fidan dikti.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Esenler’e gelen Arap Baharı’nın çocukları, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ile birlikte Esenler Kemer Stadyumu yanındaki Barış Ormanı’na yüzlerce fidan dikti.Dünya barışına katkı sağlamak ve daha yaşanabilir bir dünya için düzenlenen Barış Ormanı fidan dikiminde Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, tüm dünyaya dostluk ve kardeşlik mesajı vermek üzere Filistin, Libya, Suriye, Mısır, Tunus ve Yemen’den gelen yaklaşık 100 çocuk ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde barışın simgesi yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu. Esenler Kemer Stadyumu yanındaki Barış Ormanı’nda düzenlenen programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk’ün yanı sıra; Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç, Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDER) Esenler Şube Başkanı Bayram Akkaya ve Kemer Mahallesi Muhtarı Rüstem Beyaz da katıldı. Fidan dikimi öncesinde konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında gerçekleştirilen fidan dikiminin tüm dünyaya barış mesajı vermek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun selamlarını çocuklara ileten Türk, “Çocukların diktikleri fidanlar onlarla birlikte büyüyecek ve inşallah yıllar sonra Esenler’de barış için diktikleri bir ağaçları olduğunu hep hatırlayacaklar. Onlar toprağa sadece fidan değil barış da diktiler ” diye konuştu. Türk’ün konuşmasının ardından program, fidan dikimi ile devam etti. Arap Baharı’nın çocukları Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ile birlikte, hem kendi ülkeleri için hem de dünyadaki tüm ülkeler için barışın sembolü yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.ESENLER’DE DİKİLİ AĞAÇLARI VAR

İlk defa fidan diktiğini ve bundan dolayı çok heyecanlı olduğunu söyleyen Suriyeli Meryem Şehirli, “Unutamayacağım anılar yaşadım burada. Fidan dikimi de bunlardan biriydi. Ülkeme döndüğümde ‘Esenler’de dikili bir ağacım var’diyebileceğim. Çok mutluyum” diye konuştu.Libyalı Şerife Muhammed Salih de, barış için fidan dikmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Esenler’e daha ilk geldiğimizde barışı hissettik. Bu barışı da burada diktiğimiz fidanlarla ölümsüzleştirdik” dedi.

Filistinli Farah Arafat ise, Barış Ormanı’nın Türkiye’deki Arap Baharı’nın simgesi olması dileğinde bulunarak, “İnşallah bu fidanlarla birlikte dünyadaki barış da büyüyecek ve dalga dalga yayılarak tüm insanlığı saracak. Buraya diktiğimiz her bir ağaç dünya barışına sembol olsun” temennisinde bulundu.

Diğer Haberler