Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Nisan 2016

ABONE OL

Barış Elçileri’nin Masal Gibi Günü

"Barış Ekmeği Festivali" kapsamında Esenler'e gelen İpek Yolu'nun barış elçileri, Vialand Tema Park'ta unutamayacakları bir gün geçirdiler.

“Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nun barış elçileri, Vialand Tema Park’ta unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği “Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nun çocukları, Vialand Tema Park’ta eğlenceye doydular. “Nefeskesen”den “Safari Tüneli”ne, “Atlıkarınca”dan “Adalet Kulesi”nekadar birçok ünitede eğlenme fırsatı buldular.

DOYASIYA EĞLENDİLER

Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den 125 çocuk, rehberlerle birlikte Türkiye’nin dünya standart ve ölçeğindeki ilk tema parkı Vialand’de gönüllerince eğlendiler. Çocuklar “Fatih’in Rüyası” ünitesinde İstanbul’un Fethi’ne başından sonuna kadar canlı bir anlatımla şahit oldular. “Bir Zamanlar İstanbul Sokağı”nda mini bir şehir turu atan çocuklar, ailelerine ve arkadaşlarına götürmek üzere çeşitli hediyeler de aldılar.Yaklaşık 5 saat boyunca tüm üniteleri kullanan çocuklar, keyifli anlar yaşadılar. Bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmâl etmeyen İpek Yolu’nun çocukları, unutamayacakları bir gün geçirdiler.

ESENLER’DE HER ŞEY RÜYA GİBİYDİ

Afganistanlı Medina, Esenler’de rüya gibi günler geçirdiğini belirterek, “İlk geldiğimiz günden beri Esenler’de çok güzel ağırlandık. Barış Ekmeği pişirdik, barış için mektuplar yazdık, şarkılar söyledik ve bugün de masal gibi bu parkta harika dakikalar yaşadık. Burada geçirdiğim her gün rüya gibiydi. Burada hem Türk hem de diğer ülkelerden gelen arkadaşlarımızla kardeş gibi olduk. İstanbul’u ve Esenler’i asla unutmayacağım” diye konuştu.

DÜNYANIN İLK ÇOCUK SOKAĞI’NDA BAYRAM

İpek Yolu’nun çocukları, yarın saat 11.00’de, Esenler Menderes Mahallesi’nde bulunan dünyanın ilk Çocuk Sokağı’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönüllerince eğlenerek doyasıya kutlayacak. Şenlikte Esenlerli çocuklar ve İpek Yolu’nun çocukları, “Meyveli Sek Sek”, “Akıllı Tabağım”, “Meyvelerle Sessiz Sinema” oyunlarını birlikte oynayacaklar ve “Beslenme Şenliği”ne katılacaklar.

Diğer Haberler