Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Nisan 2016

ABONE OL

Barış Elçileri’nden Göksu’ya Teşekkür

“7. Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler'e gelen İpek Yolu'nun çocukları, akşam yemeğinde buluştukları Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya kendilerine Esenler'den dünyaya barış mesajları yollama fırsatı verdikleri için teşekkür ettiler.

“7. Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nun çocukları, akşam yemeğinde buluştukları Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya kendilerine Esenler’den dünyaya barış mesajları yollama fırsatı verdikleri için teşekkür ettiler.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “7. Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nun çocukları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Tekstilkent’teki Ramada Otel’de gerçekleşen programda; Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den 125 çocuk Başkan Göksu ile yemek yedi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Göksu, miniklerin fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi. Hep birlikte keyifle yenen yemeğin ardından Göksu, programda bir konuşma yaptı.

DUALARINIZ BARIŞI GETİRECEK

İpek Yolu’nun çocuklarına ev sahipliği yapmaktan ve onları Esenler’de misafir etmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Barış Ekmeği Festivali’nde sizler Esenler’den dünyaya seslendiniz. Biz de sizin sesinizi duyurmaya çalıştık. İnşallah sizin saf ve masum dudaklarınızdan çıkan dualarla dünya barışı gelir. Biz sizi Esenler’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Memleketlerinize bizden selam götürün” diye konuştu.

UNUTULMAZ GÜNLER YAŞADILAR

Göksu, konuşmasının ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Esenler’de barış ve kardeşlik adına unutamayacakları günler yaşadıklarını söyleyen çocuklar da Başkan Göksu’ya teşekkür ettikten sonra yöresel hediyelerini takdim ettiler. İpek Yolu’nun çocukları Başkan Göksu ile programın sonunda hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmâl etmediler.

Diğer Haberler