Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Nisan 2013

ABONE OL

Barış Ekmeği Başbakanımızın Elinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arap Baharı çocuklarını Başbakanlık’ta kabul etti. Misafir öğrenciler, Başbakan Erdoğan’a Barış Ekmeği ile birlikte bir de mektup sundular.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arap Baharı çocuklarını Başbakanlık’ta kabul etti. Misafir öğrenciler, Başbakan Erdoğan’a  Barış Ekmeği ile birlikte bir de mektup sundular.  Esenler Belediyesi’nce düzenlenen 4. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katılıp Barış Ekmeği yapan Filistin, Libya, Suriye, Mısır, Tunus ve Yemenli yaklaşık 100 çocuğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Başbakanlıkta kabul etti. Arap Baharı çocukları Başbakan Erdoğan’a bir çiçek ile birlikte Barış Ekmeği ve bir de mektup sundu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı ziyarette, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, AK Parti Milletvekilleri Osman Aşkın Bak, Türkan Dağoğlu, TİKA Başkanı Serdar Çam ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da hazır bulundu.  

EN SAMİMİ UNDAN YAPILDI

Barış Ekmeği’ni alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ekmek en samimi undan yapılmış” dedi. Erdoğan daha sonra, 7 farklı ülkeden getirilen unlardan yapılan 1 metre 20 santim büyüklüğündeki ekmeği kendi elleriyle bölerek misafir çocuklara ve basın mensuplarına ikram etti. Erdoğan, Barış Ekmeği Festivali projesini gerçekleştiren Esenler Belediyesi ve TİKA’ya da teşekkür etti. Daha sonra çocuklara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eskiden ülkeleri ile Türkiye arasında sınırlar bulunmadığını, bu sınırların sonradan oluştuğunu belirtti ve, “Ancak, bizim dostluk ve kardeşliğimizi sınırlar zedeleyemez. Bu coğrafya insanları olarak bizler, kalpten ve yürekten kardeşiz” dedi. Dünyada kardeşlik ve barışın hakim olması için çok okumalarını ve iyi eğitim almalarını da tavsiye eden Erdoğan, “Birbiriniz telefon ve iletişim bilgilerini almayı ihmal etmeyin. Sonradan bu çok işinize yarayacak. Belki sizler yarın ülkenizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız” şeklinde konuştu. Erdoğan, Arap Baharı çocuklarına, annelerine, babalarına ve kardeşlerine de selamlarını iletmelerini söyledi. Çekilen hatıra fotoğrafı ve verilen hediyeler ile Arap Baharı çocuklarının Erdoğan ziyareti sona erdi. Arap Baharı çocukları daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek tarafından da kabul edildi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da iştirak ettiği ziyarette, misafir çocuklar yine aynı şekilde TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e çiçek, mektup ve Barış Ekmeği takdim ettiler.

 

 

Diğer Haberler