Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Kasım 2012

ABONE OL

Balkan Şampiyonası Başlıyor

İlki Bulgaristan’ın Varna şehrinde gerçekleştirilen Muay Thai Çocuklar Balkan Şampiyonası’nın 3.sü, 11 ülkenin katılımıyla Esenler’de Cuma günü başlıyor.

İlki Bulgaristan’ın Varna şehrinde gerçekleştirilen Muay Thai Çocuklar Balkan Şampiyonası’nın 3.sü, 11 ülkenin katılımıyla Esenler’de Cuma günü başlıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alkol, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılıkla mücadele edildiği bir dönemde; disiplin, dikkat, çeviklik, dayanıklılık özelliklerini bir arada toplayan ve genel anlamda uzak doğu sporları olarak adlandırılan Muay Thai Çocuklar Balkan Şampiyonası’nda; Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Mısır, Danimarka, Kamerun, Belçika ve Ukrayna’dan toplam 200 sporcu mücadele edecek.

TÜRKİYE 30 SPORCU İLE

Sadece Balkan ülkelerinin değil; Avrupa ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her yerinden yabancı sporcuların katılım sağlayacağı turnuvada Türkiye’yi, ülkemizde faaliyet gösteren 300 Spor Kulübü arasında Muğla-Fethiye’de yapılan Milli Takım elemelerinde seçilen bay bayan toplam 30 sporcu temsil edecek.Ülkelerin birbirini tanıması ve kaynaşması anlamında büyük getiri sağlayacak Muay Thai Çocuklar Balkan Şampiyonası, 30 Kasım 2012 Cuma günü saat 14.00’de Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Spor Kompleksi’nde Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ve Muaythai Balkan Federasyonu Başkanı Halil Durna’nın da katılacağı bir törenle başlayacak. Şampiyona, 2 Aralık 2012 Pazar günü saat 15.00’de düzenlenecek kupa ve madalya töreni ile sona erecek.

Diğer Haberler