Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Nisan 2012

ABONE OL

Bakan Yılmaz’dan Şehit Ailesine Ziyaret

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, şehit er Vedat Aslan’ın şahadetinin 13. yıldönümünde Esenler’deki ailesini ziyaret etti. Yılmaz ziyarette, “Şehit yakınları tüm Türk milletine emanettir” dedi.

 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, şehit er Vedat Aslan’ın şahadetinin 13. yıldönümünde Esenler’deki ailesini ziyaret etti. Yılmaz ziyarette, “Şehit yakınları tüm Türk milletine emanettir” dedi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu,Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte, 28 Nisan 1999 yılında Bingöl’de çıkan bir çatışmada bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen jandarma er Vedat Aslan’ın şahadetinin yıldönümünde Esenler Oruç Reis Mahallesi’ndeki ailesinin evine ziyarette bulundu.

Şehit Er Vedat Aslan’ın annesi Fikriye Aslan ile kardeşleri ve diğer yakınları ile bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz, şehit yakınlarının tüm Türk milletine emanet olduğunu söyledi.  “Bu evlatlarımız vatanı korumak gibi çok asil bir görev icra ederken hayatlarını kaybetmiş, kıymetli değerlerimiz” diyen Yılmaz, “Bu yüzden görevlerini yaparken hayatını kaybetmiş tüm kardeşlerimize büyük bir yükümlülük içinde olduğumuzun bilincinde olmalı ve sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

Üzerimize düşen öncelikli görev de, onların geride bıraktıkları yakınlarına her türlü maddi ve manevi desteğimizdir. Bu gün manevi olarak bu desteği yerine getirmek için bu şehidimizin ailesini ziyaret etmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Vatan uğruna hayatlarını kaybetmiş evlatlarımız için milet olarak birlik ve beraberliğimizi korumamız gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, “Bazen çıkan çatlak sesler bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya yetmez. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekiyor” dedi.

Başta şehit er Vedat Aslan’ın annesi Fikriye Aslan, kardeşleri, dayısı ve diğer yakınları,  ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Allah sizlerden razı olsun. Aradan geçen bunca yıla rağmen devletimizin bizi unutmaması bize moral oldu” dediler.  Ziyaret, okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın arkasından sona erdi.

Diğer Haberler