Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ekim 2017

ABONE OL

Bakan Kurtulmuş Kültür Sezonunu Açıyor

Esenler Belediyesi'nin "2017-2018 Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu" açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gerçekleştirecek. Gecede kanun virtüözü Göksel Baktagir konser verecek.

Esenler Belediyesi’nin “2017-2018 Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu” açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gerçekleştirecek. Gecede kanun virtüözü Göksel Baktagir konser verecek.

Esenler’deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, 2017-2018 yılı “Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu” etkinlikleri başlıyor. Esenler Belediyesi, kültür sanat sezonlarına tarihin önemli fikir ve ilim adamlarının isimlerini vererek hem bu isimlerin eserlerinin ve fikirlerinin günümüzde de yaşatılmasına vesile oluyor hem de yapılan etkinliklerle bu değerli isimleri günümüzde tanıtma görevini üstleniyor. Büyük Selçuklu Devleti’nin veziri “Nizamülmülk”ün doğumunun 1000. yıldönümü vesilesiyle Esenler Belediyesi, 2017 – 2018 Kültür Sanat Sezonu’nu bu büyük ilim adamına adadı.

SERGİ VE MÜZİK DİNLETİSİYLE BAŞLAYACAK

12 Ekim Perşembe günü, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek gecede açılış programı öncesi saat 18.00’de verilecek kokteylde davetlilere kopuz, ney, kabak kemane dinletisi sunulacak. Kokteyl sonrası aralarında Nizamülmülk’ün de bulunduğu 55 değerli bilim adamının tanıtıldığı “İslâm Bilim Adamları” sergisi ziyarete açılacak. Sezona özel olarak, Esenler Belediyesi tarafından hazırlanan “İslâm Bilim Adamları” kitabı davetlilere hediye edilecek.

KÜLTÜR YATIRIMLARINI ANLATACAKLAR

Program, saat 19.00’da, Nizamülmülk’ün hayatının anlatıldığı bir belgesel gösterimi ile başlayacak. Açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da katılacak ve ilçede kültür ve sanata dair yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan söz edecekler.

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ

Gecenin sonunda kanun virtüözü Göksel Baktagir, Esenlerli müzikseverlerle bir araya gelecek. Sanatçı, Klasik Türk müziği severlere keyifli anlar yaşatacak.

Diğer Haberler