Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ekim 2012

ABONE OL

Bakan Çelik Eskam’ı Açıyor

Esenler Belediyesi’nin işveren ile iş arayanlar arasında köprü kurmak amacıyla kurduğu ve şimdiye kadar binlerce işsize ümit olan ESKAM, yeni yüzüyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’in de katılacağı bir törenle 6 Ekim Cumartesi günü hizmete giriyor.

Esenler Belediyesi’nin işveren ile iş arayanlar arasında köprü kurmak amacıyla kurduğu ve şimdiye kadar binlerce işsize ümit olan ESKAM, yeni yüzüyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’in katılacağı bir törenle 6 Ekim Cumartesi günü hizmete giriyor.

Hayata geçirdiği sosyal projelerle her geçen gün Esenler’i bir adım daha ileriye taşıyan Esenler Belediyesi, işverenle iş arayanları buluşturmak amacıyla kurduğu Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM)’ni yeni yüzüyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’in de katılacağı bir törenle hizmete açıyor.

Son 3 yılda 6 bin kişiyi işe yerleştirerek, herkesi iş sahibi yapan işsizin ESKAM, işverenle işsizi buluşturarak işsizlere iş imkânı sağlamak, ilçede yaşayan gencinden yaşlısına tüm işsizlere umut olmak ve açtığı çeşitli meslek kurslarıyla da işsizliğe çareler arıyor. Bu anlamda işverenle iş arayan arasında oluşturduğu köprü görevini daha geniş kitlelere duyurabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yola çıkan ESKAM, birçok ilke de imza atarak başarılarını taçlandırıyor.

Son 2 yıldır Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve işverenle iş arayanı buluşturma temeline dayanan İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (İSİİF) düzenleyerek büyük bir başarıya da imza atan ESKAM,  2 yıldır düzenlediği fuarlarla, on binlerce işsizin ülkemizin önde gelen firmaları ile yüz  yüze görüşerek iş başvurusunda bulunmasını ve binlercesinin de istihdamına aracı oluyor.

İşsizlik sorununa çözüm arayan ESKAM, iş dünyasının emek talebi nabzını tutarak işverenlere lojistik destek de sağlayan ESKAM, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere çok sayıda üst düzey yöneticinin katılımlarıyla 6 Ekim  2012 Cumartesi günü saat 16.30’da Atışalanı Caddesi’nde bulunan binasında düzenlenecek törenle  açılıyor. Toplum yararına çalışma programı protokolünün imzalanacağı ve Bakan Çelik’in iş başvurusunda bulunanlarla bire bir mülakat yapacağı törende Eskam, yeni yüzüyle hizmet verecek.

Diğer Haberler