Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ekim 2016

ABONE OL

Bakan Avcı Kültür Sezonunu Açıyor!

Esenler Belediyesi'nin "Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu" açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yapacak. Gecede ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı da bir konser verecek.

Esenler Belediyesi’nin “Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu” açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yapacak. Gecede ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı da bir konser verecek.

Esenler’deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün yeni sezon kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib’in doğumunun 1000. yıldönümü vesilesiyle Esenler Belediyesi, 2016 – 2017 sezonunu bu seçkin isme adadı. Sinemadan tiyatroya, konserden sergiye kadar çok sayıda etkinliğin gerçekleşeceği “Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu”nun açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yapacak.

SERGİ VE MÜZİK DİNLETİSİYLE BAŞLAYACAK

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek gecede açılış programı öncesi saat 19.00’da “Şehirler ve Düşünürleri” ile “Orta Asya Müzik Enstrümanları” davetliler için sergilenecek. Kırgız sanatçı Shohret Nur da fuaye alanında dinleyenlere en eski Türk halk çalgılarından “Kopuz ve Rebap Dinletisi” sunacak.

YUSUF HAS HACİB’İ ANLATACAKLAR

Saat 20.00’de başlayacak açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib’i anlatacak. Programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ilçede kültür ve sanata dair yapılan ve yapılacak yatırımlardan söz edecek.

SERKAN ÇAĞRI KONSER VERECEK

Gecenin sonunda ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Esenlerli müzikseverlerle bir araya gelecek. Sanatçı, klarnetiyle kendisini dinlemeye gelenlere keyifli anlar yaşatacak.

Diğer Haberler