Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mart 2016

ABONE OL

Baharınız Uzun Olsun!

Esenler Belediyesi, mevsim bahar olunca Yaşlılar Haftası'nda İkinci Bahar Kıraathanesi sakinlerine bir sağlık taraması yaptı. Ölçüm değerleri anormal sınırda olanların hastaneye nakilleri gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi, mevsim bahar olunca Yaşlılar Haftası’nda İkinci Bahar Kıraathanesi sakinlerine bir sağlık taraması yaptı. Ölçüm değerleri anormal sınırda olanların hastaneye nakilleri gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nda İkinci Bahar Kıraathanesi sakinlerinin huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için bir özel sağlık taraması yaptı.

TANSİYON VE KAN ŞEKERLERİ ÖLÇÜLDÜ

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı İkinci Bahar Kıraathanesi’ne üye olan yaşlıların tansiyon ve kan şekeri ölçümleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı. Ölçülen değerler, yaşlıların tansiyon ve kan şekerlerini takip edebilmeleri için bilgi kartlarına yazıldı. Tansiyon ve kan şekeri yüksek olan yaşlılara, neler yapmaları ve beslenmelerine ne şekilde dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı. Ölçüm değerleri anormal sınırda olanların hastaneye nakilleri de gerçekleştirildi.

Kıraathane üyeleri, ayaklarına kadar gelen sağlık hizmeti ve personelin kendilerine gösterdiği yakın ilgiden hayli memnun kaldıklarını söylediler. Ölçümlerin ardından vatandaşlara ikramlar yapıldı.

Diğer Haberler