Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Ocak 2016

ABONE OL

Bağımsız Yaşama Hazırlanıyorlar

Bişri Hafi Gençlik ve Dayanışma Derneği, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak isteyen gençlere hem yol gösteriyor hem de manevi boşluklarını gideriyor.

Bişri Hafi Gençlik ve Dayanışma Derneği, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak isteyen gençlere hem yol gösteriyor hem de manevi boşluklarını gideriyor.

Esenler’de uyuşturucu bağımlılığına karşı mücadele sürüyor. Esenler Belediyesi’nin 2010 yılında hayata geçirdiği ödüllü projesi “% 100 Hayat” ile bugüne kadar yüzde 38 başarı elde edildi. İlçede sivil toplum kuruluşları da, Esenler’de yaşayan ve uyuşturucu çarkına takılan gençlere el uzatıyor. İşte bu kuruluşlardan biri de Esenler Belediyesi ve eşilay ile ortak çalışan Bişri Hafi Gençlik ve Dayanışma Derneği… Dernek geçen Haziran ayında, Menderes Mahallesi’nde, “Gençleri Bağımsız Yaşama Hazırlama” sloganıyla açıldı.

DİNİ EĞİTİM ALIYORLAR

Dernekte uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak isteyen, çoğunluğu 15 – 25 yaş arasındaki gençlere yardım eli uzatılıyor. Madde bağımlılığından kurtulmak isteyen gençler bu dernekte yaptıkları faaliyetlerle geleceğe daha umutla bakıyorlar. Her türlü haramın manevi boşluktan kaynaklandığını belirten Dernek Başkanı Ömer Faruk Yazar, “Derneğimizde manevi bir çalışma yapıyoruz. Harama bulaşmak, manevi boşluktan kaynaklanıyor. Gençlere haram ve helâli öğreterek bu boşluğu manen de doldurmaya çalışıyoruz. Bu amaçla onlarla bir yandan sohbet edip dertlerini dinleyip diğer yandan da Kur’an-ı Kerim, ilmihal, siyer dersleri veriyoruz ve çeşitli sosyal aktivitelerde bulunuyoruz” diyor.

İLK HEDEF 100 GENÇ

Esenler’deki gençleri madde bağımlılığından kurtarmak ve manevi boşluklarını doldurmak için çalıştıklarını söyleyen Yazar, “7 yıl boyunca gerek resmi, gerekse fahri çalışmalarımızla 200’ü aşkın genci uyuşturucu batağından kurtardık. Allah’ın izniyle Esenler’de de ilk hedefimiz, öncelikli olarak 100 gencimize ulaşmak. Varsa okullarında, işlerinde, aileleriyle yaşadıkları sıkıntıları gidermek ve kendi geleceklerine birlikte yön vermek” diye konuşuyor.

Bişri Hafi Gençlik ve Dayanışma Derneği’ne 0212 562 80 90 ve 0533 123 00 10telefonlardan ulaşılabilir.

Diğer Haberler