Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Haziran 2013

ABONE OL

Bağımlılıkla Mücadele Devam Ediyor

Esenler Belediyesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen "Bağımlı Olma Özgür Ol" projesinde ilk adım tamamlandı. Esenler’de 10 bin öğrenciye ulaşan proje kapsamında ilçede görev yapan rehber öğretmenler de sertifikalarını aldı.

Esenler Belediyesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Bağımlı Olma Özgür Ol” projesinde ilk adım tamamlandı. Esenler’de 10 bin öğrenciye ulaşan proje kapsamında ilçede görev yapan rehber öğretmenler de sertifikalarını aldı.Esenler Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında, gençleri madde bağımlılığından korumak amacıyla Şubat ayında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Bağımlı Olma Özgür Ol” projesinin ilk adımı tamamlandı. Projenin ilk etabında Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından, ilçedeki okullarda görev yapan rehber öğretmenlere eğitimler verildi. İkinci etapta ise rehber öğretmenler, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere sigara ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili seminerler verdi. Çeşitli video, fotoğraf ve görsel materyallerle desteklenen seminerlerden, ilçede eğitim gören toplam 10 bin öğrenci faydalandı.Proje kapsamında Sepetçiler Kasrı’nda yapılan bir toplantı ile katılımcı öğretmenlere sertifikaları da verildi. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Türkiye Yeşilay Cemiyeti yetkilileri ve ilçede görev yapan rehber öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, proje ile ilgili geri dönüşümler konuşuldu ve birlikte gerçekleştirilebilecek yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.KALİTELİ YAŞAM, BİLİNÇLİ VATANDAŞ

Değerlendirme toplantısında konuşan Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mustafa Uzun,  ilçedeki vatandaşların bağımlılıklarından kurtulup, özgür bireyler olarak kaliteli yaşamalarına olanak sağlamak için bu projeye ortak olduklarını belirterek, “7’den 70’e herkese ulaşmak istiyoruz ve bu konuda çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz. Bunun için bir yandan anaokullarından başlayarak, ilköğrenim, ortaokul ve liselerde eğitimler veriyoruz, diğer taraftan da velilere ulaşarak Esenler’de bağımlılıklar konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Diğer Haberler