Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2013

ABONE OL

Babuşçu Dönüşümden Memnun

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Esenler Havaalanı Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. Babuşçu, “Havaalanı Mahallesi, Esenler’in değişiminin en somut örneğidir” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Esenler Havaalanı Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. Babuşçu, “Havaalanı Mahallesi, Esenler’in değişiminin en somut örneğidir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Ekim 2012 tarihinde Esenler’den start alan kentsel dönüşüm projesi çalışmalar aralıksız devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde izlemek üzere Türkiye’de ilk yıkımın yapıldığı Havaalanı Mahallesi’nde incelemelerde bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, 254 bina ve toplam 1.227 bağımsız bölümün bulunduğu 72 bin metrekarelik alanda yürütülen dönüşüme tam not verdi.

Babuşçu, önce şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek, kent meselelerine yaklaşırken geleneğin birikimi ile gelecek arasında sağlam bir bağ kurmak ve kent kimliği oluşturmak amacıyla hizmet veren Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’ni ziyaret etti ve ardından da kentsel dönüşümün süratle devam ettiği Havaalanı Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Babuşçu’ya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın ve Orhan Oğuz Türk ve ilgili belediye müdürleri de eşlik etti.

GÖKSU, MODERN BİR ŞEHİR HEDİYE ETTİ

Havaalanı Mahallesi’nde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’dan bilgi alan Babuşçu, “Havaalanı Mahallesi, Esenler’in değişiminin en somut örneğidir” diyerek Esenler’in 4 yıllık değişimine dikkat çekti.

Başkan Babuşçu, incelemelerinin ardından “ Kentsel yenileme adına, kentsel dönüşüm adına pek çok şey söylendi ancak bu, insanlara inandırıcı gelen ve güven telkin eden, bizzat uygulamaya dönük projeyle olabilir. Esenler Belediye Başkanımız çok başarılı bir şekilde Esenler’de bunu örnekledi. Daha önce Turgutreis Mahallesi’nde 282 konutu teslim etti. İstanbul’da şu anda en somut projelerden bir tanesi de Esenler’de. Belediye Başkanımız, hem samimiyetiyle ve özverisiyle, hem de ufkuyla Esenler’in çoktan hak ettiği modern şehri, sosyal donatı alanlarını Esenler’e hediye ediyor. Biz de Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler