Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Aralık 2016

ABONE OL

Babalar Ve Oğulların Keyifli Kampı

Esenler Belediyesi'nin mutlu ailelerin sayısını arttırmak için düzenlediği keyifli ve eğitici kamp programında Esenlerli babalar, yoğun iş temposundan uzaklaşarak oğullarıyla doyasıya vakit geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin mutlu ailelerin sayısını arttırmak için düzenlediği keyifli ve eğitici kamp programında Esenlerli babalar, yoğun iş temposundan uzaklaşarak oğullarıyla doyasıya vakit geçirdiler.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Mutlu Aile Huzurlu Yuva” sloganıyla hayata geçirdiği Anne-Bebek Terapi kampının ardından, babalara yönelik “Kamp Bahane Babamla Olmak Şahane” içerikli bir kamp programı gerçekleştirdi. Bu kampla, uzman terapistlerin rehberliğinde, baba ve oğlu arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve keyifli vakit geçirmeleri amaçlandı. Darıca Basın İlan Kurumu Tesisleri’nde 15 baba ile 15 çocuğun katıldığı ve 2 gün süren kamp, eğlenceli ve bir o kadar da eğiticiydi.

AİLELER ‘MUTLU’ OLSUN DİYE…

Kamp açılışında konuşan Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Bu kamptaki amaç, baba ile oğul arasında birebir ilgi ve muhabbeti güçlendirme esasına yöneliktir. Baba ile oğul bir terapist eşliğinde görüşmelerde bulunacaklar, oyunlar oynayacaklar, milli manevi değerler konusunda konuşacaklar ve huzurlu aileler için Esenler Belediyemizin ailelere katkıları devam edecektir’’ dedi.

DOYASIYA EĞLENDİLER

Kampta eğitici seminerlerin yanı sıra zeka oyunları, bilimsel deneyler ve “Çocuklar Konuşuyor, Babalar Dinliyor” gibi etkinlikler de yapıldı. İş yoğunluğundan uzun zamandır oğluyla bol bol vakit geçirmediklerini fark eden babalar, takım kurarak baba-oğul futbol müsabakası da yaptılar. Geriye kalan zamanlarda da havuzda yüzdüler ve Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezdiler.

Diğer Haberler