Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ekim 2016

ABONE OL

Aziz Mahmud Hüdayi Dualarla Anıldı

Esenler Belediyesi'nin "Önderlerin İzinde" programı kapsamında Cihan padişahlarına yön veren maneviyat sultanı Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri, kabri başında dualarla anıldı.

Esenler Belediyesi’nin “Önderlerin İzinde” programı kapsamında Cihan padişahlarına yön veren maneviyat sultanı Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri, kabri başında dualarla anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Önderlerin İzinde” programıyla yeni kültür sanat sezonunda da toplumda iz bırakmış gönül mimarları kabirleri başında dualarla anılmaya ve anlaşılmaya devam ediliyor.

Cihan padişahlarına yön veren maneviyat sultanı Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri, vefatının 388. yılında Esenler Menderes Cami cemaati tarafından kabri başında dualarla anıldı. Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri’nin Üsküdar’daki türbesinde Menderes Cami İmamı Abdullah Civcioğlu, Kur’an-ı Kerim okudu, dualar etti ve Aziz Mahmut Hüdayi’nin hayatını anlattı. Civcioğlu, Hüdayi Hazretleri’nin padişahların hayatlarına yön verdiğini söyleyerek, “Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri, bir asra yakın ömrüne sekiz padişah sığdırmıştır. Gerek eserleri gerekse sohbet, vaaz ve nasihatleriyle ümmet için feyiz kaynağı olan bir gönül sultanıdır” dedi.

Türbe ziyaretinin ardından Esenlerliler’e bir de Üsküdar gezisi gerçekleştirildi.

Diğer Haberler