Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Kasım 2014

ABONE OL

Azap Ayetlerinde Merhamet Vardır

"Mevlana'dan Öğütler" programında konuşan Mutasavvıf - Yazar Fatih Çıtlak, "Kuran'da azap ayetleri vardır. Bakış açımızı değiştirdiğimiz zaman, bu ayetlerinde Allah'ın bize olan merhametini görürüz" diye konuştu.

“Mevlana’dan Öğütler” programında konuşan Mutasavvıf – Yazar Fatih Çıtlak, “Kuran’da azap ayetleri vardır. Bakış açımızı değiştirdiğimiz zaman, bu ayetlerinde Allah’ın bize olan merhametini görürüz” diye konuştu.

Mutasavvıf – Yazar Fatih Çıtlak, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mevlana’dan Öğütler” programında Esenlerlilerle buluştu. Her hafta düzenli olarak Çıtlak tarafından gerçekleştirilecek “Mevlana’dan Öğütler” programının ilki, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AZAP AYETLERİ DE MERHAMETTİR

Allah’ın çok merhametli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Çıtlak, “Kur’an-ı Kerim’e baştan sona baktığımızda, Allah’ın ne kadar merhametli olduğunu görürüz. Kuran’da cehennem tasviri vardır. Azap ayetleri vardır. Bakış açımızı değiştirdiğimiz zaman, bu ayetlerinde Allah’ın bize olan merhametini görürüz. Doktor sigara içene; ‘sigarayı bırak ölüyorsun’ der. Siz doktora merhametsiz der misiniz? Aksine elinizdeki avucunuzdaki parayı akıtır, ameliyatı öne almak için çabalarsınız. Allah’ın cehennem tasviri de bize olan merhametini gösterir” dedi.

KALBİ ALAKA İLMİN YARISI

Mevlana’nın hayatını anlatarak konuşmasına devam eden Çıtlak, Mesnevi’nin önemine dikkat çekti. Kur’an’ı daha iyi anlamak isteyenlerin Mesnevi’yi okumalarını tavsiye eden Çıtlak, “Mesnevi’de yaklaşık 3 bin ayet tefsiri vardır. Peygamber Efendimiz’in hadisleri ve kıssalar vardır. Mesnevi hakkında büyük zatlar ne demiş lütfen okuyun. Ben Mesnevi’den en fazla 3 sayfa okuyabiliyorum. Belki Mesnevi size ağır gelecektir ama ne olursa olsun okuyun. Kalbi alaka, ilmin yarısıdır. Sizler Mevlana’ya Esenler’den sahip çıkınız. Bu ilginiz inşallah İstanbul’a sonra Türkiye’ye sirayet eder. Eğer siz sahip çıkmazsanız birkaç nesil sonra, Mevlana’yı kötü gösterecekler” şeklinde konuştu.

Çıtlak konuşmasının ardından, okurları için kitaplarını imzaladı.

Diğer Haberler