Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Aralık 2014

ABONE OL

Az Diyalog Bol Görsel

"Kısa Buluşmalar" programı kapsamında Esenlerli gençlerle bir söyleşi gerçekleştiren Yönetmen Koray Sevindi, “Ben çok konuşan filmleri sevmiyorum. Mümkün olduğunca az diyalog kullanıyorum. Görsel dille anlatmaya çalışıyorum” dedi.

“Kısa Buluşmalar” programı kapsamında Esenlerli gençlerle bir söyleşi gerçekleştiren Yönetmen Koray Sevindi, “Ben çok konuşan filmleri sevmiyorum. Mümkün olduğunca az diyalog kullanıyorum. Görsel dille anlatmaya çalışıyorum” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nin (ESEV) düzenlediği “Kısa Buluşmalar” programı kapsamında Yönetmen Koray Sevindi, Esenlerli öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Sevindi, sinema sektörünü, kısa filmleri, sinema ve tiyatro oyunculuğu hakkında konuştu.

GÖRSEL DİL KULLANIYORUM

Bol ödüllü ilk kısa filmi “Ekmek” ve “Kafa” filmleriyle tanınan Koray Sevindi, filmlerinin ortaya çıkış hikayelerini anlattı. Söyleşiye katılanlardan gelen “Filmlerinin çok sessiz, konuşma repliğinin çok az” sorusu üzerine Yönetmen Sevindi çok konuşan filmlerden hoşlanmadığını, mümkün olduğunca az diyalog kullanmaya çalıştığını ve görsel dille filmleri ifade etmekten hoşlandığını belirtti.

TİYATRO İLE SİNEMA FARKLI

“Ekmek” filmindeki karakterlerden ve onların repliklerinden de söz eden Sevindik, “Tiyatroda oyuncu kendini göstermeye çalışır, sesini duyurmaya çalışır. Fazla mimik, el kol hareketi vardır. Sinemada hiçbir şey yapmaması, ekstra bir şey katmaması lazım. Filmde müdür bunu çokça yapıyordu ama hademede törpülemeyi başarabildik” dedi.

Diğer Haberler