Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2018

ABONE OL

Avrupalı Türkler Yozlaştırılıyor

İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, Avrupa'da yaşayan Türk ailelerin sorunlarına değinerek, "Avrupalıların çocuklarımıza verdiği tahribat teröristlerin insanlara verdiği zarardan daha fazladır" dedi.

İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, Avrupa’da yaşayan Türk ailelerin sorunlarına değinerek, “Avrupalıların çocuklarımıza verdiği tahribat teröristlerin insanlara verdiği zarardan daha fazladır” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Kur’an Sohbetleri”, Ashab-ı Kiram Camii’nde gerçekleşti. Ayetlerin ve surelerin bilinçli bir şekilde anlaşılarak okunmasını amaçlayan programda, İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, Kureyş Suresi’nin anlamını açıklayarak hatıralarından kesitler paylaştı.

DİLLERİNE VE DİNLERİNE UZAK YETİŞTİRİLDİLER

Programa Kureyş Suresi’nin anlamını cami cemaatine açıklayarak başlayan Toptaş, gündemdeki sorunlara da değinerek Avrupa’da yaşayan Müslüman ailelerin tehlike altında olduğundan bahsetti. Avrupa’da yaşayan çocukların dillerine ve dillerine uzaklaştırıldığını söyleyen Toptaş, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa ülkeleri, orada yaşayan Türk ailelerin çocuklarını kendi inançlarına göre yetiştirmek istiyorlar. Bunun için çeşitli çalışmalar yapıyorlar ve başarıyorlar da. Bu ülkelerin insanlara yaptığı tahribat, teröristlerin verdiği zarardan bile daha fazladır. Bizim insanlarımız güvende değil Avrupa’da. Bir ailede annesi çocuğuna kızmış, ayağındaki terliği çocuğa fırlatmış, o da çocuğun sırtına değmiş. Hemen karakola gidiyor ve çocuğu o aileden alıyorlar. Çocuk annesinden ayrılmak istemediği halde o çocuğu Hıristiyan bir aileye veriyorlar ve çocuğu Hıristiyan olarak yetiştiriyorlar. Aynı olaylar Bosna Savaşı günlerinde üç bin tane yetim çocuğun İngilizler tarafından alıp götürülmesinde de yaşanmıştı. O günlerde elli bin çocuğun da Türkiye’ye gelme ihtimali vardı ama o zamanki hükümet Türkiye’de bu çocuklara Müslüman aileler sahip çıkacak diye istemedi. Peki İngiltere’ye gönderilen üç bin çocuk ne oldu? En iyi üniversitelerde okuttular bu çocukları, çok iyi Hristiyan olarak yetiştirdiler. Eğitim kelepçesiyle çocuklarımızın ahiretlerini kötüleştirdiler.”

Diğer Haberler