Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mart 2017

ABONE OL

Avrupa Uçurumun Eşiğinde

Gazeteci Yusuf Kaplan, Avrupa'da son dönemde artan İslâm düşmanlığını, "Avrupa, faşizmin, yabancı düşmanlığının ve İslâm düşmanlığının dibine sürükleniyor" ifadeleriyle eleştirdi.

Gazeteci Yusuf Kaplan, Avrupa’da son dönemde artan İslâm düşmanlığını, “Avrupa, faşizmin, yabancı düşmanlığının ve İslâm düşmanlığının dibine sürükleniyor” ifadeleriyle eleştirdi.

“Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi”, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gazeteci Yusuf Kaplan, Avrupa’da son dönemde artan İslâm düşmanlığına vurgu yaptı.

Kaplan, 200 yıldır ikinci büyük medeniyet krizini yaşadığımızdan bahsederek, “Son 7-8 yılda Batılılar niyetlerini belli ettiler. 15 Temmuz’la birlikte vurdular ve rahat durmayacaklar. İşin ilginç yanı ise asıl çöken, çatırdayan ve uçurumun eşiğine doğru sürüklenen Avrupa’dır. Avrupa tüm dünyaya özgürlükler vaat etti. Ama Avrupa tam anlamıyla faşizmin, yabancı düşmanlığının ve İslâm düşmanlığının dibine sürükleniyor” şeklinde konuştu.

BATI, KRİZLERİ İŞGALLERLE AŞIYOR

Dünya’nın her yerinde ekonomik çökmelerin etkisinin sürdüğünü belirten Kaplan, “Avrupa 2008 ekonomik krizinin etkilerini hala yaşıyor. Çin’de de krizle birlikte gelen bir durulma var, ABD zaten iyice karıştı. Bu adamlar bütün büyük krizleri savaşlarla aşmaya çalıştılar. Başka yerleri işgal ederek, başkalarının kaynaklarını kullanarak krizleri aşmaya çalıştılar” diye konuştu.

Diğer Haberler