Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ocak 2016

ABONE OL

Asr-ı Saadet Bir Daha Yaşanmayacak

Gönül Sohbetleri programında konuşan Mustafa Özşimşekler, "Ashab, Peygamber Efendimiz'e duyduğu sevgi ve aşkla Ebu Cehilleri tarumar edip tarihin çöp tenekesine attı. Öyle bir asır yaşandı ki, bir daha yaşanmayacak" dedi.

Gönül Sohbetleri programında konuşan Mustafa Özşimşekler, “Ashab, Peygamber Efendimiz’e duyduğu sevgi ve aşkla Ebu Cehilleri tarumar edip tarihin çöp tenekesine attı. Öyle bir asır yaşandı ki, bir daha yaşanmayacak” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen Gönül Sohbetleri programının konuğu Hocaefendi Mustafa Özşimşekler’di. Dar-ül Vahdet Derneği ile ortaktaklaşa gerçekleştirilen programda Özşimşekler, “Ashab’ın Peygamber Sevgisi”ni anlattı. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı programa Esenlerliler yoğun ilgi gösterdi.

İNSANLIĞIN VİCDANI OLDUK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerlilerin salonları doldurduğunu görmekten çok mutlu olduğunu belirterek, “Biz, Esenler’in her bir tarafında benzer programlar düzenliyoruz. İstiyoruz ki, her birimizin içindeki o kutsal değeri toplumla buluşturalım. Eğer siz bir toplumu diri ve dinamik tutmak istiyorsanız, olmazsa olmaz temel şart toplumun kendi inancını doğru tanımasıdır. O zaman o toplum üzerinde kimse oyun oynayamaz. Bunun için biz tarih boyunca hep insanlığın vicdanı olarak kalmışız” dedi.

PEYGAMBER SEVGİSİ KILCAL DAMARLARINA İŞLEDİ

Başkan Göksu’nun ardından konuklara hitap eden Mustafa Özşimşekler, bir avuç sahabenin Peygamber Efendimiz’e (S.a.v.) kenetlendiklerini vurgulayarak “Ashab, Peygamber Efendimiz’e duyduğu sevgi ve aşkla Ebu Cehilleri tarumar edip tarihin çöp tenekesine attı. Öyle bir devir öyle bir asır yaşandı ki bir daha yaşanmayacak. Peygamber Efendimiz uğruna ne canlar verildi ne gözyaşları akıtıldı. O’nun hakkında öyle şiirler yazıldı ki hiçbir imparatora duyulan sevgi, Peygamber Efendimiz’e duyulan sevgi ve muhabbet kadar yoktur. Peygamber Efendimiz’in sevgisi ashabın kılcal damarlarına kadar işlemiş” diye konuştu.

Diğer Haberler