Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Aralık 2012

ABONE OL

Aslanhan: Çocuklarınızı Başınızdan İndirin

ESAYDAM’da seminer veren kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, “Bizi babalarımız dizlerine almadı. Biz de şimdi çocuklarımızı başımızın üstünden indirmiyoruz” dedi.

ESAYDAM’da seminer veren kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, “Bizi babalarımız dizlerine almadı. Biz de şimdi çocuklarımızı başımızın üstünden indirmiyoruz” dedi.Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM)’nin bu haftaki konuğu Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan, “Mutlu Aile, Mutlu Çocuk”   konulu bir seminer verdi. Kendi hayatından örnekler vererek dinleyicilere çocuk yetiştirmeyle ilgili  dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgiler veren yazar Aslanhan, son yıllarda yaşanan aile içi şiddet olaylarını hatırlatarak anne babaların çocuk yetiştirirken çok dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Son 10 yılda Türkiye’de anne babaların çocuklarının karne başarılarına odaklandıklarına dikkat çeken Aslanhan, “Kimse çocuğunun ahlakına, edebine, şahsiyetine, kişiliğine odaklanmadı” dedi. Aslanhan, çocukların sevgi, merhamet, vicdan ve ana, babaya saygı konularında da eğitilmesi gerektiğini belirtti.

ÇOCUKLARINIZI ARSIZ YETİŞTİRMEYİNDinleyiciler ile interaktif bir iletişim kurarak dinleyicilerle karşılıklı sohbet havasında sözlerine devam eden Aslanhan, anne, babalara mutlu bir aile olmak için doğru çocuk yetiştirme konusunda tavsiyeler verdi. “Çocuklarınıza tapmayın” diyen Aslanhan, sözlerine şöyle devam etti:“Bizi babalarımız dizlerine almadı. Biz de şimdi çocuklarımızı başımızın üstünden indirmiyoruz. Abartmayalım. Çocuklarınıza tapmayın. Filistin’deki bir yetim çocuğu ne kadar seviyorsanız, çocuğunuzu da o kadar sevin. Çocuklarınızın etrafında pervane olmayın. Çocuklarınızı arsız da yetiştirmeyin”. Aslanhan, konuşmasının ardından dinleyicilerden gelen soruları cevaplayarak seminerini tamamladı.

Diğer Haberler