Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mart 2018

ABONE OL

Asla Yalnız Değiller

Esenler'de ikamet eden ve her türlü ihtiyaçları belediye tarafından karşılanan bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılar, özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz muayene ediliyor.

Esenler’de ikamet eden ve her türlü ihtiyaçları belediye tarafından karşılanan bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılar, özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz muayene ediliyor.

Esenler Belediyesi’nin yıllardır başarı ile uyguladığı “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında ilçedeki yalnız ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlar, özel bir sağlık kuruluşuna götürülerek tek tek muayene edildi. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerinden araçla alınarak sağlık kuruluşuna götürülen bakıma muhtaç yaşlılar, şikayetleri doğrultusunda burada doktorlar tarafından tepeden tırnağa kontrol edildi. Polikliniklerde uzman hekimlerce muayeneleri yapılan vatandaşların tedavileri düzenlendikten sonra yine Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli tarafından evlerine bırakıldı. Verilen hizmetten son derece memnun kalan yaşlı vatandaşlar, “Randevu sıkıntısı yok, araç derdi yok. Belediyemiz evimizden alıp hastaneye götürüyor, sıra beklemeden doktorumuza muayene oluyoruz. İlaçlarımızı alıp yine bizi evimize bırakıyorlar. Bu hizmeti sunan herkesten Allah razı olsun” diyerek memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

HER DAİM YANLARINDAYIZ

“Yalnız Değilsiniz” projesi ile ilçedeki tüm yalnız yaşayan yaşlılara sahip çıktıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Biz onlara sahip çıkmakla toplumsal ve ahlaki değerlerimize de sahip çıkmış oluyoruz. Yaşlılarımız bizim baş tacımız. Onlar her türlü hizmeti hak ediyor. Biz belediye olarak bu insanlarımıza, yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. En zor günlerinde yanlarında olma gayretindeyiz. Bir müdürlüğümüze bağlı ekipler yaşlılarımızın evlerini temizleyip kişisel bakımları ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken, başka bir müdürlüğümüz de sağlık problemlerini çözüyor. Rutin muayenelerini yapıyor, gerekirse sağlık kuruluşlarına götürüp tedavilerini takip ediyor. İlçemizdeki kimsesiz yaşlılara onların bir evladı gibi hizmet etme çabası içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler