Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mayıs 2016

ABONE OL

Askerlik Yolunda İlk Adımı Attılar

Esenler Belediyesi, Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında 7 engelli genç için "kına gecesi" düzenledi. Gençlerin kınaları, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş ve sanatçı Latif Doğan tarafından yakıldı.

Esenler Belediyesi, Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında 7 engelli genç için “kına gecesi” düzenledi. Gençlerin kınaları, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş ve sanatçı Latif Doğan tarafından yakıldı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, engelli gençler için İkinci Bahar Kıraathanesi’nde davullu, zurnalı kına gecesi düzenledi. Etkinliğe Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli ile engelli gençler ve aileleri katıldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan Engelsiz Asker Kına Gecesi, İBB Engelliler Müdürlüğü Mehteran Takımı’nın konseri ile devam etti. Mehteranın marşlarına eşlik eden engelli gençler ve aileleri, İSEMX müzik grubunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, askerliğin önemli değerlerimizden biri olduğunu belirterek, “Ailelerimiz, çocuklarını askere bir şenlikle, bir sevinçle, bayram havasında gönderirler. Biz, bu etkinlikle engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin de bu sevinci yaşamalarını istedik. Bir günlük de olsa, gençlerimizin askerliklerinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

7 GENCE ASKER KINASI YAKILDI

Engelli gençlerin heyecanına sanatçı Latif Doğan da ortak oldu. Doğan, sevilen türkülerini engelli gençlerle birlikte söyledi. Engelli asker adaylarının kınaları, kahramanlık ve asker türküleri eşliğinde Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş ve sanatçı Latif Doğan tarafından yakıldı.

Engelli askerler, 13 Mayıs Cuma günü Eyüp Sultan Meydanı’nda düzenlenecek programın ardından 23. Motorlu Piyade Tümeni Hasdal Kışlası’na uğurlanacak. Asker üniforması giyip eğitim alacak engelli askerler, yemin töreninin ardından tezkerelerini alacaklar.

Diğer Haberler