Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Nisan 2015

ABONE OL

Asıl Rol Öğretmenlerin

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir Kitap Bir Dünya” projesinin koordinatör öğretmenleri ile bir araya geldi. Göksu, " Belediye her ne kadar bu kitapların temininde bir rol üstlenmiş olsa da asıl rolü üstlenen öğretmenlerimizdir" dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir Kitap Bir Dünya” projesinin koordinatör öğretmenleri ile bir araya geldi. Göksu, “Belediye her ne kadar bu kitapların temininde bir rol üstlenmiş olsa da asıl rolü üstlenen öğretmenlerimizdir” dedi.

Esenler Belediyesi ile Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği “Bir Kitap Bir Dünya” projesinin koordinatör öğretmenleri, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nu yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları Haydar Ali Yıldız ile Süleyman Enes Kılıç, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Feyzullah Sert ve çok sayıda öğretmen ve idareciler katıldı.

7 ÖĞRENCİ 1 ÖĞRETMEN

Gençlerde kitap okuma alışkanlığının ve sevgisinin gelişmesini sağlamayı ve öğretmen-öğrenci ilişkilerini daha verimli hale getirmeyi amaçlayan proje ile yedi öğrenci bir araya gelerek oluşturdukları müzakere grubunda, bir rehber öğretmen gözetiminde kitap okuyor.Sinevizyon gösterimiyle başlayan toplantı, Yunus Emre İlkokulu 4/C sınıfı öğrencisi Zeynep Katırcı’yı Kütüphaneye Atılmış ve Unutulmuş Bir Kitabın Yaşadıklarını canlandırmasıyla devam etti. Yunus Emre İlkokulu öğrencisi Hilal Yüce’nin “Kitap” adlı şiirini okumasının ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi.

EN HAYIRLI İMZA

“Bir Kitap Bir Dünya” projesi kapsamında kitap okuma grubundaki öğrenceleri belediyenin sosyal tesislerinde kitap okurken gördüğünü söyleyen Başkan Göksu, “Bir kısmıyla sohbet etme imkanım oldu. Esenler için ve Esenler’in geleceği için en hayır hizmetlerden bir tanesi de budur. Büyük bir medeniyet havzası içerisinde bulunmuş coğrafi ve tarihi birikimiyle çok büyük sorumluluklar üstlenen bir medeniyetin çocukları olarak bizler, her bir konuda yetişmiş ve neyin içerisinde olduğunu bilen nesilleri yetiştirmek, herhalde bu toplumda atılacak en hayırlı ve en güzel imzadır. Böylesine güzel bir proje başladı ve projede belediyemiz büyük bir paydaş olarak yer aldı. Belediye her ne kadar bu kitapların temininde bir rol üstlenmiş olsa da asıl rolü üstlenen öğretmenlerimizdir. Biz bu kitapları alsaydık, dağ gibi yığılsalardı, o kitapların sayfalarını hiç kimse açmasaydı, o kitapların hiç bir anlamı olmazdı” dedi.

Göksu, konuşmasının ardından Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği “Kutlu Doğum” programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Göksu, düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Diğer Haberler