Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2015

ABONE OL

Aşık Veysel Esenler’de Anılıyor

Esenler Belediyesi, Anadolu'nun en büyük halk ozanlarından biri olan Aşık Veysel Şatıroğlu'nu ölümünün 42. yılında özel bir etkinlikle anıyor.

Esenler Belediyesi, Anadolu’nun en büyük halk ozanlarından biri olan Aşık Veysel Şatıroğlu’nu ölümünün 42. yılında özel bir etkinlikle anıyor.

Esenler Belediyesi, ”Ben giderim adım kalır/Dostlar beni hatırlasın/Düğün olur bayram gelir/Dostlar beni hatırlasın” dizelerinin sahibi dünyaca ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel’i ölümünün 42’inci yıl dönümünde anıyor. Ustalara Saygı Gecesi kapsamında Sivaslılar Eğitim Kültür Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen anma programında, Aşık Veysel’in kendisini anlattığı tanıtım filmi de yayınlanacak. Gecede, sanatçılar Hakan Dedeler, Adile Kurt Karatepe, Aysun Gültekin ve Nida Ateş büyük ustanın türkülerini seslendirilecek.

19 Mart 2015 Perşembe akşamı saat 20.00’da Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek programa, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Sivaslılar Eğitim Kültür Vakfı Yöneticileri ile birlikte vatandaşlar katılacak.

Diğer Haberler