Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Haziran 2016

ABONE OL

Artık Her Gün Bir Kadir Gecesi

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Esenler Belediyesi'nin Dörtyol Meydanı'ndaki Ramazan etkinlik alanını dolduran vatandaşlara, "Ramazan'a veda günlerindeyiz, Kadir Gecesi'ni bundan sonraki her günde arayalım, bol bol dua edelim" çağrısında bulundu.

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinlik alanını dolduran vatandaşlara, “Ramazan’a veda günlerindeyiz, Kadir Gecesi’ni bundan sonraki her günde arayalım, bol bol dua edelim” çağrısında bulundu.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Esenlerlilerle buluştu. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Döngeloğlu, Ramazan ayının son günlerini en iyi şekilde idrak etmek gerektiğini belirterek, “Yarından (Cuma) yani Ramazan’ın 20’nci gününden itibaren her Ramazan gecesi bir Kadir Gecesi’dir. Bu günlerde, özellikle iftara 5-10 dakika kala ve teravih namazlarımızda Allah’a dua edelim. Artık Ramazan’a veda günlerindeyiz, Kadir Gecesi’ni bundan sonraki her günde arayalım” diye konuştu.

BU MEYDANDA VİCDANI HATIRLIYORUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinlik alanında binlerce vatandaşın dualarda buluştuklarını söyleyerek, “Garantisi olmayan dünyada bizi garanti altına alacak olan, Allah’a hayırlı kul olmak ve dosdoğru olmaktır. Bu Ramazan meydanında iyiyi, doğruyu, güzeli, hakkı, hakikati, vicdanı birbirimize hatırlatıyoruz” dedi. Göksu, Kadir Gecesi’ni Ramazan’ın son 10 gününde aramak gerektiğini ifade ederek, “Bu milletin, insanlığın geleceği için bu mübarek günlerde birbirimize, ülkemize dua edelim. Son 10 güne girdiğimiz Ramazan’da Kadir Gecesi’ni arayalım, dualarımızı esirgemeyelim” şeklinde konuştu.

ESEV’DEN TASAVVUF KONSERİ

Gecenin sonunda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) Tasavvuf Musikisi Topluluğu, Yunus Emre’den Gazali’ye kadar Anadolu’yu mayalayan gönül erleri tarafından yazılmış önemli besteleri seslendirdiler. ESEV öğrencilerinden oluşan grup, söyledikleri tasavvuf eserleriyle Esenlerlilerin de beğenisini kazandı.

Diğer Haberler