Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Nisan 2013

ABONE OL

Arap Baharının Çocuklarından Barış Ekmeği

Arap Baharı’nın çocukları ile Akil İnsanlar Marmara Heyeti, Esenler’de 4. Barış Ekmeği Festivali’nde buluşarak Barış Ekmeği yapıp dünya liderlerine gönderecek.

Arap Baharı’nın çocukları ile Akil İnsanlar Marmara Heyeti, Esenler’de 4. Barış Ekmeği Festivali’nde buluşarak Barış Ekmeği yapıp dünya liderlerine gönderecek. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “barış” temalı özel bir programa ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, bu yıl da Arap Baharının çocuklarını Esenler’de ağırlıyor. Arap Baharının yaşandığı Filistin, Libya, Suriye, Mısır, Tunus ve Yemen’den gelip 18 Nisan’ndan beri Esenler’de bulunan  yaklaşık 100 çocuk, İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi,  ilçedeki Barış Ormanı’na fidan dikti.

4. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali çerçevesinde düzenlenecek etkinliklerde; Arap dünyasının çocukları, 22 Nisan Pazartesi saat 11.00’de Esenler Dörtyol Meydanı’nda Esenler’deki kardeşleriyle birlikte kendi ülkelerinden getirdikleri unları mayalayarak barış ekmeği pişirecekler ve dünyanın barışa doyması için pişirdikleri ekmekleri dünya liderlerine gönderecekler. Aralarında Arap coğrafyasında yaşanan savaşlarda anne ve babalarını kaybetmiş kimi kimsesi olmayan yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların da yer aldığı Arap Baharı çocuklarının Barış Ekmeği pişirme etkinliğine, ülkemizdeki çözüm süreci için çalışan Akil İnsanlar Marmara Grubu Heyeti de katılacak.  Pişirilen Barış Ekmekleri, çocuklar tarafından yazılan bir mektupla dünya liderlerine gönderilecek.

CECELİ’DEN BARIŞ KONSERİ

Aynı gün akşam 20.00’de ise Esenler Dörtyol Meydanı’nda sevilen sanatçı Mustafa Ceceli “Barış Konseri” verecek. Arap Baharı’nın çocukları ile Esenlerli binlerce çocuk, Mustafa Ceceli’nin konserinde hep birlikte barış türküleri söyleyip, tüm dünyaya kardeşlik mesajları verecek.

 

Diğer Haberler