Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ağustos 2015

ABONE OL

Aralıksız Haşere Mücadelesi

Esenler Belediyesi, yaz ayları ile birlikte bulaşıcı hastalık riski taşıyan sivrisinek ve karasineklere karşı tedbir almak için ilçenin tüm sokaklarında ilaçlama gerçekleştiriyor. Haşere ile mücadele aralıksız sürüyor.

Esenler Belediyesi, yaz ayları ile birlikte bulaşıcı hastalık riski taşıyan sivrisinek ve karasineklere karşı tedbir almak için ilçenin tüm sokaklarında ilaçlama gerçekleştiriyor. Haşere ile mücadele aralıksız sürüyor.

Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü; sivrisinek ve karasineklere karşı önlem almak için ilçedeki tüm sokakları ilaçlayarak dezenfekte ediyor. Periyodik aralıklarla gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları kapsamında; kamuya açık tüm alanlar ilaçlanıyor. Gece saatlerinde vatandaşların dışarıda olmadığı zamanlarda yapılan ilaçlama çalışmaları kapsamında; ilçenin tüm sokaklarında uçkun sinek mücadelesi yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, insan sağlığına zarar verebilecek her türlü haşerelerin yuvalarını önceden belirleyerek tek tek imha ediyor.

HAFTADA İKİ KEZ

Her mahallenin haftada iki kez ilaçlandığı Esenler’de yürütülen ilaçlama çalışmalarında önleyici dezenfektanlar kullanılarak, uzun süreli bir temizlik sağlanıyor. Halkın sağlığı için gereken tüm tedbirleri alan ve bulaşıcı hastalık riski taşıyan kaynakları bertaraf eden ekipler, ilaçlama çalışmalarına yaz ayı boyunca devam edecek.

ESENLER’DE GÜN GÜN İLAÇLAMA LİSTESİ

PAZARTESİ: MENDERES VE FATİH MAHAHALLESİ ( ANAFARTALAR CADDESİNE KADAR ) – YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, ATATÜRK CADDESİ, DAVUTPAŞA MAHALLESİ, NAMIK KEMAL MAHALLESİ, ÇİFTEHAVUZLAR MAHALLESİ, ORUÇ REİS MAHALLESİ, TURGUT REİS MAHALLESİ ( CENGİZ TOPEL CADDESİNE KADAR) TEKSİLKENT, GİYİM KENT.

SALI: TUNA MAHALLESİ, FATİH MAHALLESİ (ANAFARTALAR CADDESİ ÜSTÜ), NENEHATUN MAHALLESİ, MİMAR SİNAN MAHALLESİ, TURGUTREİS MAHALLESİ, ( CENGİZ TOPEL CADDESİ ) HAVAALANI MAHALLESİ, BİRLİK MAHALLESİ (OTOBANA KADAR)

ÇARŞAMBA: KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ, BİRLİK MAHALLESİ (OTOBANA KADAR) – FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ, METRO, YAVUZ SELİM MAHALLESİ, METRİS CEZA EVİ , ASKERİ ALAN, KEMER MAHALLESİ

PERŞEMBE: MENDERES MAHALLESİ, FATİH MAHALLESİ ( ANAFARTALAR CADDESİNE KADAR ), YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, ATATÜRK CADDESİ, DAVUT PAŞA MAHALLESİ, NAMIK KEMAL MAHALLESİ, ÇİFTE HAVUZLAR MAHALLESİ, ORUÇ REİS MAHALLESİ, TURGUTREİS MAHALLESİ, ( CENGİZ TOPEL CADDESİNE KADAR ) TEKSİLKENT, GİYİM KENT

CUMA: TUNA MAHALLESİ, FATİH MAHALLESİ (ANAFARTALAR CADDESİ ÜSTÜ), NENEHATUN MAHALLESİ, MİMAR SİNAN MAHALLESİ, TURGUTREİS MAHALLESİ, (CENGİZ TOPEL CADDESİ ) HAVAALANI MAHALLESİ, BİRLİK MAHALLESİ ( OTOBANA KADAR )

CUMARTESİ: KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ, BİRLİK MAHALLESİ (OTOBANA KADAR) FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ, METRO, YAVUZ SELİM MAHALLESİ, METRİS CEZA EVİ , ASKERİ ALAN, KEMER MAHALLESİ.

Diğer Haberler