Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Ağustos 2012

ABONE OL

Arakan İçin Dev Yardım Kampanyası

Ramazan etkinliklerini “Arakan’a Yardım Gecesi” ile tamamlayan Esenler Belediyesi, Arakan’da akan kan ve gözyaşının sona ermesi için tüm dünyaya çağrıda bulundu. Gecede küçük bir kız çocuğunun Arakan’daki kardeşleri için topladığı yardımları, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teslim etmesi dikkat çekti.

Ramazan etkinliklerini “Arakan’a Yardım Gecesi” ile tamamlayan Esenler Belediyesi, Arakan’da akan kan ve gözyaşının sona ermesi için tüm dünyaya çağrıda bulundu. Gecede küçük bir kız çocuğunun Arakan’daki kardeşleri için  topladığı yardımları, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teslim etmesi dikkat çekti.

Arakan’da yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Esenler Belediyesi, Arakan için bir yardım gecesi düzenledi.

Ramazan etkinliklerinin final programını Arakan’a ayıran Esenler Belediyesi, Arakan’da akan kan ve gözyaşının sona ermesi için tüm dünyaya çağrıda bulundu. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programda, meydanını tıklım tıklım dolduran Esenlerliler,  yaptıkları yardımlarla ve söyledikleri dualarla Arakan’ın yanında olduklarını tüm dünya’ya gösterdiler.

MAZLUMLAR İÇİN DUALAR EDİLDİ

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan gecede bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de bu yıl gerçekleşen Ramazan etkinliklerine değinerek,  ‘Ne incit ne incin’ prensibiyle çalıştıklarını söyledi.  Türkiye’nin ilk Çocuk iftarı ile başlayan ramazan etkinliklerinin  Ramazanın manevi ruhuna uygun programlarla devem ettirdiklerini belirten Göksu, ramazan etkinlerinin final gecesini “Arakan’a Yardım Gecesi’yle” tamamlamak istediklerini ifade etti.  Dünyanın bir diğer ucundaki Arakanlı Müslümanları unutmadıklarını söyleyen Göksu,  yapılan yardımlarla Arakan sokaklarını aydınlattıklarını vurguladı.

ESENLER’DEN DÜNYAYA ARAKAN’A YARDIM ÇAĞRISI

Arakan için herkesi seferber olmaya çağıran Göksu, Arakan’ın sürekli yağış alan bir bölge olduğuna dikkat çekerek  bölgede şemsiye ve yağmurluk sıkıntısı çekildiği belirtti. Göksu,  gecede elde edilecek gelirle ağırlıklı olarak yağmurluk ve şemsiye alacaklarını söyledi. Göksu, Dörtyol Meydanının artık tüm dünya tarafından Dua meydanı olarak tescillendiğini söyleyen  Göksu, gecede emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Gecede konuşan AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan da konuşmasında Esenler’deki birlik ve beraberliğin Türkiye’ye ve tüm İslam dünyasına mesaj verdiğini söyledi.

Gecede konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Arakan Acil Yardımlar Koordinatörü Recep Güzel de yeni geldiği Arakan’daki son durumu,  tüm dünyaya aktardı.

Programa katılan Sivil toplum Örgütü temsilcilerinden Tokat Dernekleri adına konuşan Gültekin Kaya, Kastamonu Dernekleri adına Bayram Akkaya, Kayseri Derneği adına İlhan Şen de Arakan’a ve diğer mazlum ve masum insanlara her zaman yardım edeceklerini belirterek organizasyon için Esenler Belediye Başkanın bu duyarlılığından dolayı da kendilerine teşekkür ettiler. 

MİNİKLERDEN ARAKAN’A DESTEK

TRT1, TRT HD, TRT AVAZ ve TRT Türk’de canlı’yayınlanan Arakan’a Yardım Gecesi’nde yardımseverler  canlı yayın bağlantılarıyla kampanyaya destek verirken; sahneye çıkan küçük bir kız çocuğu da yaşadığı mahallesinde Arakan’daki kardeşleri için  topladığı yardımları, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teslim etti. Gecede Tokat Spor’un minikleri de biriktirdikleri harçlıklarını kumbaraları ile birikte Göksu’ya teslim etmesi dikkat çekti.

Yoğun bir duygu selinin yaşandığı gece, Doç. Dr.  Ömer Döngeloğlu hocanın konuşması, yardım çağrıları ve dualarla devam etti. Döngeloğlu’nun Arakan ve tüm dünya mazlumları için dualar etmesinin ardından gece, sanatçı Necdet Kaya’nın verdiği konserle son buldu.

 

 

Diğer Haberler