Öneri ve Talep Formu
esen bebe

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi artık “Esen Bebe” projesinde anne adaylarını eğitecek

Eklenme tarihi 28 Eylül 2021

ABONE OL

ANNELERİN DESTEKÇİSİ ESEN BEBE’DEN YENİ İŞ BİRLİĞİ

"Esen Bebe" projesi 10 yıldır binlerce annenin ve ailenin mutluluğuna ortak oldu. Esenler Belediyesi proje kapsamında anne adaylarına annelik eğitimlerini beraber verdiği iş birliği ortağı Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi ile bir protokol imzaladı.

Esenler Belediyesi’nin yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü ve yeni doğan bir bebeğin ihtiyacı olan tüm malzemeleri içinde bulunduran bir çantanın da hediye edildiği ‘Esen Bebe’ projesi yeni bir boyut daha kazandı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Medikal Direktör Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Necdet Özçelik, Medipol Üniversitesi Hastanesi İşletme Müdürü Fatma Üstün Akın, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Buket Yeşilbaş’ın bulunduğu toplantıda yeni iş birliği için imzalar atıldı.

ANNE ADAYLARI ESEN BEBE İLE SAĞLIKLI GEBELİK YAŞIYOR

Esen Bebe projesi kapsamında, Esenler’de ikamet eden anne adaylarına, hamileliklerinin 28. haftasından başlayarak, bilinçli bir anne olmalarını desteklemek için Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi iş birliği ile “Anne Oluyorum” eğitimleri düzenliyor. Projeye katılan tüm anne adaylarına ‘Anne Oluyorum’ eğitimleri de verilmeye başlandı.

ANNE ADAYLARI İÇİN “ANNE OLUYORUM” EĞİTİMLERİ

“Anne Oluyorum” eğitimleri ile annelere hamilelik ve lohusalık döneminde, bebeklerine ise 6. ayına kadar, ücretsiz ve kapsamlı bir anne-bebek desteği veriliyor. “Anne Oluyorum” eğitimleri her ayın ilk cumartesi günü başlayarak, 4 hafta sürüyor. Sadece cumartesi günleri olan eğitimler; pandemi nedeni ile anne adaylarının sağlıkları göz önüne alınarak, Zoom üzerinden 12.00-16.00 saatleri arasında yapılıyor.

ESEN BEBE HİZMETİMİZDEN 30 BİN ANNE FAYDALANDI

Bugüne kadar 30 bin anneye veya anne adayına destek veren Esen Bebe projemiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için projemizin web sayfasını inceleyebilir, bu hizmetten yararlanmak için belediyemizle iletişime geçebilirsiniz.

“Anne Oluyorum” eğitimlerine katılarak Esen Bebe çantasına sahip olabilmek için burayı tıklayın. 

Diğer Haberler