Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ocak 2016

ABONE OL

Annelere Özel Örgü Kursu

Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü'nde, Esenlerli kadınlara yönelik açılan "Örgü Kursu"nda anneler çocukları eğlenirken boş durmuyor ve örgü yaparak keyifli vakit geçiriyorlar.

Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde, Esenlerli kadınlara yönelik açılan “Örgü Kursu”nda anneler çocukları eğlenirken boş durmuyor ve örgü yaparak keyifli vakit geçiriyorlar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği “Gönüllü Anne” projesi kapsamında Esenlerli kadınlar için “Örgü Kursu” açıldı. Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü’ndeki Kadın Kafe’de “Gönüllü Anne” Burcu Karakaş tarafından verilen derslerle anneler, çocukları eğlenirken boş durmuyor ve örgü yaparak keyifli vakit geçiriyorlar.

BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Pazartesi, Perşembe ve Cuma olmak üzere haftanın 3 günü, 11.00 ile 13.00 saatleri arasında eğitim alan anneler kursta, çocuklarının oynaması için örgü bebeklerin yanı sıra şapka ve bereler yapıyorlar. Kadınlar yapmış oldukları ürünleri haftada bir gün Feshane’de açtıkları stantta satarak ev ekonomilerine de katkıda bulunuyorlar.

Diğer Haberler