Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mayıs 2012

ABONE OL

Annelere Boğaziçi Sürprizi

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen bir organizasyonla Boğaziçi turuna götürülen yetim, engelli ve şehit anneleri, Boğaziçi’ne hayran kaldı. Yeşilin ve mavinin göz alıcı güzelliğiyle bezenmiş Boğaziçi manzarasını çok beğenen anneler, İstanbul’u yeniden keşfetmenin sevincini yaşadılar.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen bir organizasyonla Boğaziçi turuna götürülen yetim, engelli ve şehit anneleri, Boğaziçi’ne hayran kaldı.  Yeşilin ve mavinin göz alıcı güzelliğiyle bezenmiş Boğaziçi manzarasını çok beğenen  anneler, İstanbul’u yeniden keşfetmenin sevincini yaşadılar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte Anneler Günü’ne özel Esenler’de yaşayan yetim, engelli ve şehit annelerini Boğaziçi’ne götürdü. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı gezi programı için; Esenler Belediyesi ile Oruçreis, Turgutreis, Havaalanı, Kemer, Fatih ile Tuna Mahallesi muhtarlıkları önünden otobüsler kaldırıldı. Otobüsleri tıklım tıklım dolduran anneler,  programa büyük bir ilgi gösterdi. Eminönü sahilinden hep birlikte tekneye binen kadınlar, yol boyunca birbirleriyle sohbet ederek keyifli dakikalar geçirdiler. Uzman bir rehber eşliğinde Boğaziçi’ni gezen kadınlar, Boğazın masmavi sularında martıların çığlıkları eşliğinde Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Rumelihisarı, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Sarıyer, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Vaniköy, Kandilli, Anadolu Hisarı, Kanlıca ve Beykoz gibi Boğaziçi’nin tüm güzelliklerini seyrettiler. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün altından geçerken ve Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı gibi tarihi mekânlarına yaklaşınca hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarışa giren anneler,  tur boyunca kendilerine eşlik eden yüzlerce martıya da ekmek atmayı ihmal etmediler.

İstanbul’u başka bir yüzü ile keşfetmenin sevincini yaşayan anneler,  gezi boyunca yeşilin ve mavinin göz alıcı güzelliğiyle bezenmiş Boğaz manzarası karşısında yaptıkları hoş sohbetlerle güzel bir geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Boğazdaki yalı, saray, müze ve cami gibi tarihi ve turistik yapılar hakkında da bilgi sahibi oldular.

BOĞAZİÇİ’NİN GÜZELLİKLERİNİ GÖRDÜK

Yaklaşık 2 saat süren Boğaziçi turundan memnun kalan kadınlar, unutamayacakları bir günü yaşadıklarını dile getirdiler. Epilepsi hastası çocuğuyla birlikte tura  katılan Şehibe Boğa (60) çok güzel bir gün geçirdiğini belirterek, “Boğazın eşsiz güzelliklerini gördük. Oğlum Samet,  hayatında ilk kez böyle bir tekne turuna katıldı. Onun da çok hoşuna gitti. Onun mutlu olduğunu görmek beni sevindiriyor” dedi. Eşi işsiz olduğu için özürlü maaşından başka bir geçim kaynağı olmadığını söyleyen Boğa, “Bize bu imkânı sağlayan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

SÜNNET ÖNCESİ BOĞAZİÇİ KEYFİ

Turda dikkat çeken bir başka kişi ise; 5 yaşındaki Eray Sam oldu. Bembeyaz sünnet kıyafetiyle Boğaz turuna katılan Eray, turdaki herkesin neşe kaynağı oldu. Geziden büyük keyif aldığını söyleyen Eray, “Her şey çok güzel. Sanki bir rüyadayım” dedi.

İSTANBUL’U KEŞFETTİM Torunlarıyla birlikte tura katılan 69 yaşındaki Sabine Şeker de, “İstanbul`un ne kadar güzel olduğunu yeni keşfettim. Boğaziçi Köprüsü’nün altından geçmek bana çok heyecan verdi”  diyerek Boğaz turundan çok memnun kaldığını söyledi.Annelerin doyasıya eğlendiği program, ikram ve şehit annelerine hediyelerin verilmesinin ardından teknenin Eminönü İskelesi’ne yanaşması ile sona erdi. Geziye katılanlar, otobüslerle evlerine döndüler.

 

Diğer Haberler