Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2012

ABONE OL

Anneler İçin Ders Zili Çalıyor

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçecek olan Anne Üniversitesi projesi start alıyor. Proje kapsamında ilk ders başı 13 Ekim Cumartesi günü saat 9.30'da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde yapılacak.

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçecek olan Anne Üniversitesi projesi start alıyor. Proje kapsamında ilk ders başı 13 Ekim Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi  Davutpaşa Kampüsü’nde yapılacak.

Esenler Belediyesi, yeni bir eğitim projesine daha imza atarak Anne Üniversitesi projesini  hayata geçiriyor. Esenlerli annelerin özgüvenini ve kendilerine olan saygılarının arttırmak, anne ve çocuk arasındaki eğitim seviyesini güncellemek, çocukların annelerine özenmelerini ve annelerin sosyal hayatta daha fazla yer almalarının sağlamak amacıyla hazırlanan Anne Üniversitesi projesi’nden Esenler’de yaşayan, okul çağında çocuğu bulunan ve lise mezunu anneler faydalanabilecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile Esenler Belediyesi tarafından ortak yürütülecek olan Anne Üniversitesi projesi kapsamında ilk ders başı, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde 13 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Toplam 8 hafta sürecek eğitimler, 1 Aralık 2012 tarihine kadar devam edecek. Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilecek olan eğitim programı çerçevesinde; 9 ayrı dersten toplam 24 ders saati olarak eğitim verilecek. Eğitim sonunda her katılımcıya “katılım belgesi” verilecek. 

YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde,  akademisyen tarafından verilecek olan eğitimlerin içeriği ise şöyle:

İLETİŞİM BECERİLERİ: (İletişim Psikolojisi, Anne – Baba Davranışlarının Çocuk Üzerindeki Etkileri, İletişim Stratejileri, Aile içi iletişim, Ergen Psikolojisi, Gelişim psikolojisi, Ailede Çatışmayı Çözme, Parçalanmış Aile, Ebeynlerin eğitimi, Özel Durumu Olan Çocuklar, Olumlu Disiplin Kuralları

DEĞERLER EĞİTİMİ:  (Adalet, Kültürel Mirasa Sahip Çıkma, Empati Duygularının GeliştirilmesiDostluk, Bağımsız ve Özgür Düşünebilme, Ahlak ve Vicdan Gelişimi)

EV EKONOMİSİ:  (Tarım ve Çevre, Toprak Bilgisi, Bilinçli Tüketici, Seracılık Uygulamaları, Botanik ve Bitkiler, Çevre Bilinci, Doğal Yaşam Parkı ve Botanik, GDO Nedir?,Ekoloji)

DÜŞÜNCE:  (İnsan, neden bilmek istiyor?,Nasıl düşünüyorum?, Herkes her şeyi bilebilir mi?, Özgürlük kavramının tartışılması)

SANAT VE TOPLUM: (Sanatın ve Kültür, Sanat ve Toplumsal Gelişim, Sanatın Toplumsal Değerlerin Oluşmasında Etkisi)

SAĞLIK BİLGİSİ VE ÇEVRE BİLİNCİ:  (Vücudumuzu Tanıyalım, Hücre ve Dokular, Sağlıklı Beslenme, Bağışıklık Sistemi, Proteinler, Genetik, Kan Grupları, İlk Yardım)

GİRİŞİMCİLİK:  (Girişimcilik Nedir?, Girişimcilerin Temel Özellikleri, Nasıl Girişimci Olunur?, Başarılı Girişimcilik Örnekleri,  İşletme Nasıl Kurulur?)

EĞİTİMDE AİLENİN ROLÜ

MEDYA OKURYAZARLIĞI

 

 

Diğer Haberler