Öneri ve Talep Formu

Radyo Esenler’in bu haftaki konuğu genç sanatçı Elif Buse Doğan oldu.

Eklenme tarihi 19 Kasım 2021

ABONE OL

“ANNEANNEMİN ALTINLARIYLA ALBÜM YAPTIM”

Radyo Esenler’de her Çarşamba dinleyicilerle buluşan “Erkan Koç ile Haftanın Konuğu” programı, bu hafta sanatçı Elif Buse Doğan’ı ağırladı. Programda müzik serüvenini anlatan Doğan, “İlk albümümü anneannemin altınlarını bozarak yaptım” dedi.

Radyo Esenler’de Erkan Koç’un bu haftaki konuğu, genç sanatçı Elif Buse Doğan oldu. Türkülerle büyüyen bir çocuk olduğunu ve ailesinde herkesin müziğe ilgisi olduğunu belirten Doğan, 7 yaşında bağlama kursuna gittiğini kaydetti. Programda müzik yolcuğuna dair anılarını paylaşan Doğan, ilk albümünü anneannesinin altınlarını bozarak yaptığını belirtti.

YARIŞMALARDA BİRİNCİ OLDUM

Çocukken hiperaktif olduğunu ve eline bağlama aldığında sakinleştiğini belirten Doğan, “Bu durumumu gören ailem eğitim almam gerektiğini düşündü. Okulda da müzik öğretmenim ailemin müziğe yatkınlığını ve benim de kursa gittiğimi bildiği için bir ses yarışmasına girmemi istedi. Sonra beni yarışmaya hazırlamaya başladılar. İlköğretimler arası ses yarışmasında birinci oldum. Çok güzel hazırlanmıştım. Orada Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü seslendirdim. Babam sahnede bana eşlik etmişti. Sonra peşpeşe yarışmalara katılmaya devam ettim. Avukat olmayı düşünürken müzik beni bu hedefimden uzaklaştırdı” diye konuştu.

YENİ NESLE TÜRKÜYÜ SEVDİRMEK İSTİYORUM

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde halk müziği alanında eğitim alan Doğan, şu an Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları alanında doktora çalışmasını yürüttüğünü ifade ederek “TRT’de Nefesten Sese programım var. Aynı zamanda eğitimime de devam ediyorum. Yeni nesle türküyü sevdirmek istiyorum. Geçmişini bilmeyen gelecekte de başarılı olamaz. O yüzden bizim böyle bir misyonumuz var” şeklinde konuştu.

Doğan, programda İbrahim Kalın ile tanışma hikâyesini de anlatarak şunları kaydetti:

“Erkek kardeşim Yavuz Bingöl’ün stüdyosunda çalışıyor. Bir gün tesadüfen stüdyoya İbrahim Kalın gelmiş. İbrahim hoca türküleri çok sevdiği için her bağlama çalanla muhakkak bir araya gelen birisidir. İbrahim hoca benim gözümde hem hoca hem müzisyen. Bir albüm yapmaya başladı orada. Albümün gelirini de bir vakfa bağışlayacaktı bildiğim kadarıyla. Albümün tüm kayıtlarını da kardeşim aldı ve bu vesileyle tanıştılar. İbrahim hoca “Gülüm Soldu” isimli eserini benim okumamı istedi.  Eser beni çok çekti. Hemen ben de ikinci solo albümüm olan “Elif Zamanı”na “Gülüm Soldu”yu koydum. Ben çıkış şarkısı olmasını istemiştim. Klip bile çekmedik. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde çaldı. En çok dinlenilen eserlerimden biri oldu. 13 milyona yakın izlendi. İbrahim hocaya çok teşekkür ediyorum tekrardan.”

 

 

Diğer Haberler