Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2013

ABONE OL

Anne Yüreği Gibi Sıcak Esenler

Esenler Anne Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının düzenlediği “Anneler Günü” programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler de bir anne yüreği gibi, şefkatli, kucak açan, yoksuluna el uzatan bir şehir olacak” dedi.

Esenler Anne Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının düzenlediği “Anneler Günü” programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler de bir anne yüreği gibi, şefkatli, kucak açan, yoksuluna el uzatan bir şehir olacak” dedi. Anne Üniversitesi’nde eğitim gören ve daha önce mezun olan anneler, Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Anneler Günü” programında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile buluştu. Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin öncü projesi Anne Üniversitesi’nin ikinci dönem öğrencileri ve mezun anneleri, Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Anneler Günü” programla Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile bir araya geldi. Programa Başkan Göksu’nun yanı sıra, Esenler Belediyesi Kültür Müdürü Dr. Hasan Taşçı, Esenler Belediyesi Meclis Üyesi Ekrem Acar, Yrd. Doç. Dr. Celile Ökten ve çok sayıda anne katıldı. ÖĞRENMEYE DEVAM EDİNAnne Üniversitesi’nde Tarih ve Sanat Eğitimi veren Yrd. Doç. Dr. Celile Ökten, programda yaptığı konuşmada, “Sevgili öğrencilerim sizlerle çok güzel bir ay geçirdim. Benim için çok anlamlı bir aydı. Lütfen öğrenmeye devam edin. Görmeye, duymaya, öğrenmeye, dokunmaya devam edin. Bu sadece bir başlangıç, biliyorum ki çok güzel işler yapacaksınız” dedi. 12 BİN ANNE İLE BOĞAZ’A GİDİYORUZ

İnternette arama motorlarına Anne Üniversitesi diye aratıldığında Esenler Anne Üniversitesi’nin çıktığını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Siz Türkiye’de tarihe geçmiş annelersiniz. Bununla gurur duyabilirsiniz. Ben gördüğüm bu güzel manzara için sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu sıcaklığınız, bu muhabbetiniz Esenler’e yansıyacak. Esenler de bir anne yüreği gibi, şefkatli, kucak açan, yoksuluna el uzatan bir şehir olacak. Bunu da annelerimizle birlikte yapacağız. Ramazan bayramından sonra 12 bin annemizle birlikte Boğaz gezisi yapacağız. 20 bin kişiyle Çanakkele’ye, okullarında başarılı öğrencilerle de Konya’ya gideceğiz” dedi. “Sizin hayatınızı kolaylaştırmak ve bu şehirden istediklerinizi vermek için elimizden geleni yapıyoruz” diyen Göksu katılan tüm annelere teşekkür ederek sözlerine son verdi.  Programın sonunda anneler gönüllerince eğlendi. Program, annelerin Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Diğer Haberler