Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Ocak 2014

ABONE OL

Anne Üniversitesi’nin 3. Mezunları

Anne Üniversitesi’nin üçüncü dönemi sona erdi. Dönemin son dersine giren Esenlerli anneler, önümüzdeki aylarda düzenlenecek bir törenle diplomalarına kavuşacak ve kep atacak.

Anne Üniversitesi’nin üçüncü dönemisona erdi. Dönemin son dersine giren Esenlerli anneler, önümüzdeki aylarda düzenlenecek bir törenle diplomalarına kavuşacak ve kep atacak.

Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin öncü projesi Anne Üniversitesi’nin üçüncü dönemisona erdi. 23 Kasım 2013 Cumartesi günü ilk ders zili ile Anne Üniversitesi’nin üçüncü dönemine merhaba diyen Esenlerli 94 anne, 18 Ocak 2014 Cumartesi günü son derslerine girerek üniversite mezunu olmayı başardı.

SON DERS ZİLİ ÇALDI

Üçüncü dönemin son dersinde anneler, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Elektrik Elektronik Fakültesi’nde üniversitenin öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Mehmet Muratoğlu ve Araştırma Görevlisi Sinem Toraman tarafından verilen dersleri dinledi. İlk derste Muratoğlu’nun “Girişimcilik” dersine katılan anneler, ikinci derste ise Toraman’ın “Sağlık Bilgisi ve Çevre Bilinci” dersini dinledi. Eğitmenlerden, sormak istedikleri tüm soruların cevabını da alan anneler, Anne Üniversitesi’nde eğitim almış olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti.

KEP ATACAKLAR

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim programı çerçevesinde anneler, 9 ayrı dersten 8 hafta boyunca, toplam 48 saat eğitim aldı. Esenlerli anneler, Anne Üniversitesi kapsamında; İletişim Becerileri, Değerler Eğitimi, Ev Ekonomisi, Düşünce, Eğitimde Ailenin Rolü, Medya Okuryazarlığı konularında da eğitim aldı. Anneler, aldıkları eğitimler sonucu önümüzdeki aylarda düzenlenecek bir törenle diplomalarına kavuşacak ve kep atacak.

Diğer Haberler