Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ocak 2016

ABONE OL

Anne – Çocuk Hayalleri Sanata Dönüştü

Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte kurdukları hayalleri sanata dönüştürebilecekleri "Anne-Çocuk Sanat Atölyesi" etkinliğine katıldılar.

Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte kurdukları hayalleri sanata dönüştürebilecekleri “Anne-Çocuk Sanat Atölyesi” etkinliğine katıldılar.

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile Esenler Anne-Çocuk Merkezi’nin ortaklaşa yaptığı organizasyonla Esenlerli anneleri ve çocukları sanatla buluşturdu. Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte İstanbul Modern’de gerçekleştirilen “Anne – Çocuk Sanat Atölyesi” etkinliğine katıldılar.

Aile içi iletişimi kültürel bir mekâna taşıyarak hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayan Anne Çocuk Sanat Etkinlikleri’ne katılan çoğunluğu okuma yazma bilmeyen ya da temel eğitim düzeyinde olan kadınlar, okul çağındaki çocuklarıyla birlikte nitelikli zaman geçirme imkanı yakaladı. İstanbul Modern’in sergi alanlarında ve eğitim atölyesinde gerçekleştirilen etkinliklerde, sanatçıların ve sanat yapıtlarının izlerini süren anneler ve çocukları, mekân tasarımları ve kukla üretim atölyeleri ile hayaller kurdu ve ortak düşüncelerini sanatla somutlaştırdı.

Diğer Haberler