Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Kasım 2016

ABONE OL

Anne Bebek Terapi Eğitimi

Esenler Belediyesi, yeni bebek sahibi 16 çifti, 2 günlük anne- bebek terapisi eğitimi için bir tatil köyüne gönderdi. Hem eğitim alacakları hem de bebekleriyle ilk tatillerini yapacak anne ve babalar, mutlu ve heyecanlıydı...

Esenler Belediyesi, yeni bebek sahibi 16 çifti, 2 günlük anne- bebek terapisi eğitimi için bir tatil köyüne gönderdi. Hem eğitim alacak hem de bebekleriyle ilk tatillerini yapacak anne ve babalar, mutlu ve heyecanlıydı…

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, daha sağlıklı ve huzurlu yuvaların kurulmasına katkı sağlamak için yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçirdi. Proje kapsamında ilçeden ilk bebek sahibi 16 aile belirlendi. Aileler, Darıca’da bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde hafta sonu hem tatil yapmak hem de psikoterapistler nezaretinde aileye yönelik çeşitli konularda eğitim almak üzere yola koyuldular. Aileler burada; “Anne – bebek iletişimi”, “Aile olmak” , “Çift danışması”, “Bebek Bakımında Babalara Düşen Sorumluluklar” gibi konularda eğitim alacaklar. Program çerçevesinde aileler, Darıca Hayvanat Bahçesi’ni de gezecekler.

Kucaklarında bebekleriyle Esenler Dörtyol Meydanı’ndan otobüsle Bayramoğlu Tatil Köyü’ne uğurlanan anne ve babalar, mutlu ve heyecanlı olduklarını söylediler.

BEBEK BAKMAK BİR SANAT

Genç anne Faime Yalçın, bebek eğitiminin bir sanat olduğunu belirterek, “Bebek bakmak kolay ama önemli olan bebeğe doğru bakmak. Ona iyi bir anne, iyi bir baba olmak açısından bu eğitim bizim çok faydalı olacak. Bebek bakımı bir sanat ve biz de sanatçıysak bu kutsal sorumluluğumuzu hakkıyla yerine getirmeliyiz” dedi.

ZORLU SÜRECİN ARDINDAN MORAL OLACAK

Kucağında 4 aylık bebeğiyle Anne-Bebek Terapisi’ne katılan 1 yıllık evli Fatma-Hamza Türkaslan çifti de bu programla moral depolayacaklarını söylediler. Genç çift, “Geçtiğimiz yıl büyük bir aşkla evlendik. Evliliğimizin meyvesini de kızımız Hiranur ile aldık. 7 buçuk aylık, prematüre olarak doğdu ve 1 ay kuvözde kaldı Hiranur. İlk doğduğunda çok yorucu dönemlerden geçtik ama şimdi sağlığımız iyi Allah’a şükür. Bu sıkıntılı sürecin ardından ailece hem tatil yapıp hem de çocuğumuz için eğitim alacağımız bu program bize büyük moral olacak” diye konuştular.

BEBEKLE EMPATİ KURACAKLAR

Program kapsamında verilecek eğitimlerin içeriğinden söz eden Psikoterapist Sümeyra Özdemir, “Yeni bebek sahibi olmuş ailelerimize burada bir psikodrama çalışması yaptıracağız. Anne babalar, bebekleriyle empati kuracaklar ve alacakları eğitimlerle kendi aralarındaki ilişkileri de düzenleyecekler” ifadelerini kullandı.

BİLİNÇLİ VE MUTLU AİLELER İÇİN…

Bilinçli ve mutlu aileler için böyle programlara devam edeceklerini söyleyen Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Bu programla annelere eğitim takviyesi yapmak, babalara da annelere yardımcı olmalarını sağlamayı amaçladık. Aile içinde bireylerin birbirlerine zaman ayırmaları ve sorumluluk paylaşımında bulunmaları çok önemli. İstedik ki, yeni anne baba olmuş çiftlerimiz temiz havada kafalarını dinleyip bir yandan da bilinçli, sağlıklı ve mutlu bir aile için eğitim alsınlar. Bu eğitimlerimiz senede iki kez gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler