Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ağustos 2013

ABONE OL

Anne Adaylarına Eğitim

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, “Anne Oluyorum” sloganıyla Esenler’de yaşayan anne adaylarına yönelik sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında bir eğitim programı düzenliyor. Programa, hamileliğin 5. ayında olan tüm anne adayları başvurabilir.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, “Anne Oluyorum” sloganıyla Esenler’de yaşayan anne adaylarına yönelik sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında bir eğitim programı düzenliyor. Programa, hamileliğin 5. ayında olan tüm anne adayları başvurabilir.Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan anne adaylarına yönelik sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk eğitimleri düzenliyor. “Anne Oluyorum” sloganıyla düzenlenecek eğitim programı sayesinde anne adayları, hem doğum öncesi ve sonrası yaşantıları hakkında bilgilendirilecekler hem de çocuk yetiştirme tutumları ile ilgili akıllarındaki soru işaretlerini giderme fırsatı yakalayabilecekler. Hamileliğin 5’inci ayından itibaren anne adaylarına verilecek eğitimler kapsamında; uzman hekimler, psikologlar ve yeni doğan bebek hemşireleri ile egzersiz eğitmenleri de, sağlıklı ve rahat bir doğum için verecekleri gebelik egzersizleri eğitimleriyle anne adaylarına yol gösterecek. 4 hafta sürecek eğitim programında anne adaylarına ilk hafta, gebelikte beklenen değişiklikler ve anne karnındaki bebeğin gelişimine çevresel faktörlerin etkisi, ikinci hafta, gebelikte yaşanan fiziksel değişiklikler, anne karnındaki bebeğin fiziksel değişimi ve yeni doğan bebek bakımı konularında eğitim verilecek. Üçüncü hafta, sağlıklı gebelik ve doğum için egzersiz eğitiminin verileceği program kapsamında dördüncü haftada ise;  0 – 6 yaş çocuk gelişimi, anne baba tutumları ve sağlıklı aile içi iletişim konularında anne adaylarına bir dizi eğitim verilecek.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından verilecek eğitim programına katılmak isteyen ve hamileliğin 5’inci ayında olan anne adayları, 440 11 11 (1602 dâhili) numaralı telefonu arayarak başvurularını yapabilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Diğer Haberler