Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mart 2015

ABONE OL

Anne Adayları Eğitimde

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen, sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında eğitimlerin verildiği "Anne Oluyorum" projesi, anne adaylarının yoğun ilgisi ile devam ediyor. 4 hafta süren eğitim programı ile anne adayları, hem doğum öncesi ve sonrası yaşantıları hakkında bilgi sahibi oluyorlar hem de çocuk yetiştirme tutumları konusunda akıllarındaki soru işaretlerini giderme fırsatı yakalıyorlar.

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen, sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında eğitimlerin verildiği “Anne Oluyorum” projesi, anne adaylarının yoğun ilgisi ile devam ediyor. 4 hafta süren eğitim programı ile anne adayları, hem doğum öncesi ve sonrası yaşantıları hakkında bilgi sahibi oluyorlar hem de çocuk yetiştirme tutumları konusunda akıllarındaki soru işaretlerini giderme fırsatı yakalıyorlar.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün kadın ve aile sağlığını korumaya yönelik olarak hayata geçirdiği “Anne Oluyorum” projesinin 4’üncü etabı, pilates ile başladı. Önceki etaplarda bir haftayla sınırlı olan pilates eğitiminin süresi, anne adaylarından gelen yoğun istek üzerine 4 haftaya çıkarıldı.

ANNE ADAYLARI PİLATES İLE SAĞLIKLI KALIYOR

Anne adayları, program süresi boyunca her hafta Çarşamba günü hep birlikte egzersiz yapacaklar. Eğitmenler eşliğinde yapılan egzersizler ile anne adaylarının sağlıklı ve rahat bir doğum yapmaları amaçlanıyor.

SAĞLIKLI GEBELİK VE SAĞLIKLI ÇOCUK EĞİTİMİ

Hamileliğin 5’inci ayında olan tüm anne adayları başvurabildiği eğitim programının ikinci haftasında anne adaylarına, gebelikte beklenen değişiklikler ve çevresel faktörlerin anne karnındaki bebeğin gelişimine etkileri konularında eğitim verilecek. Psikolog Sibel Akkaya tarafından verilecek eğitim, 17 Mart Salı günü gerçekleştirilecek.

Programın üçüncü haftasında anne adaylarına, 0-6 yaş arası çocuk gelişimi, anne ve baba tutumları ile sağlıklı aile içi iletişim konularında eğtim verilecek. 24 Mart Salı günü gerçekleştirilecek eğitimde, Psikolog Yasin Eksen anne adaylarıyla bir araya gelecek.

Programın son haftasında ise anne adaylarına, 31 Mart Salı günü Kadın Doğum Uzmanı tarafından gebelikte fiziksel değişim ve çevresel faktörlerin anne karnındaki bebeğin fiziksel gelişimine etkisi hakkında bilgi aktarılacak.

HEDEF; SAĞLIK BİREYLER YETİŞTİRMEK

Anne Oluyorum projesi ile Esenler’deki anne adaylarının hamilelik süreci, postpartum depresyon, doğum öncesi ve doğum sonrası çocukların gelişimsel seyri ve çocuk yetiştirme tutumları konularında bilgi sahibi olmaları ve bunun sonucunda fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı bireyler yetiştirmeleri amaçlanıyor.

Diğer Haberler