Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Mayıs 2018

ABONE OL

Anadolu’yu Mayalayanlar Esenler’de Anılıyor

Esenler Belediyesi'nin Ramazan ayına özel düzenlediği "Anadolu’yu Mayalayanlar" programında Anadolu'nun gönül erleri, teravih namazının ardından Esenlerliler tarafından anılıyor.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan ayına özel düzenlediği “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında Anadolu’nun gönül erleri, teravih namazının ardından Esenlerliler tarafından anılıyor.

Esenler Belediyesi, yüzyıllar boyunca toplum üzerinde fikri zenginliğiyle, duruş ve mücadelesiyle ve iz bırakan eserleriyle değerli bir yere sahip olan seçkin şahsiyetleri ve manevi üstünlüklere sahip gönül erlerini “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında Esenlerlilerle buluşturuyor.

GÖNÜL ERLERİ ESENLERLİLERLE BULUŞUYOR

Esenler Belediyesi’nin Ramazan gecelerinde “Anadolu’yu Mayalayanlar” başlığı altında düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen programı, Dörtyol Meydanı’nda Esenlerliler ile buluşuyor. Hazırlanan belgesellerle gönül erlerinin hayatlarını, kimsenin bilmediği yönlerinin ele alındığı keyifli sohbetler ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

TERAVİH NAMAZINDAN SONRA BAŞLIYOR

Ramazan ayı boyunca teravih namazı sonrasında Dörtyol Meydanı’nda kurulan etkinlik alanında gerçekleşen sohbetlerde, Aziz Mahmud Hüdayi, Cahit Zarifoğlu, Bediüzzaman Said Nursi, Mehmed Zahid Kotku, Necip Fazıl Kısakürek, Osman Hulusi Efendi, Hüseyin Hilmi Işık, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu gibi insanlığa hizmet etmiş değerli kişiler, rehber kişilikleri ve öğretileri Esenlerlilerle buluşuluyor.

Diğer Haberler