Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Nisan 2021

ABONE OL

ANADOLU SOKAĞI SİVİL TOPLUM EKRANI’NDA!

Esenler Belediyesi tarafından her Ramazan Anadolu Sokağı’nda gerçekleştirilen dernek buluşmaları, Covid-19 tedbirleri nedeniyle Sivil Toplum Ekranı’na taşındı.

Mehmet Kaya’nın sunumuyla Sivil Toplum Ekranı’nda izleyiciyle buluşan ‘Memleketimde Ramazan’ programı, her akşam farklı illerden STK yöneticilerinin katılımıyla bir ili evlerinize konuk ediyor. Programda ülkemizin çeşitli yöreleri, Ramazan kültürleri ve eşsiz lezzetleri ele alınıyor.

 

PANDEMİ SONRASI BULUŞACAĞIZ

 

Ramazan ayı boyunca ekranlara gelen programa bugüne dek Ordu, Giresun, Sivas, Kastamonu, Rize, Samsun, Mardin, Ardahan ve Niğdeli STK temsilcileri katıldı. Konuklar arasında renkli diyalogların yaşandığı programın Samsun bölümüne çevrim içi olarak katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun meşale bir şehrimizdir. Samsunlular, vatanına, milletine, bayrağına son derece bağlı, her ne olursa olsun, önce vatan, önce millet, önce manevi değerler diyen bir millettir. Pandemi bittiğinde İstanbul’daki derneklerimizi ziyaret edip hemşerilerimizle bir araya gelmek istiyoruz. Gayretimizi, inancımızı kaybetmeden bugünlerimizi de atlatacağız” ifadelerini kullandı.

 

BAYRAMLARDA KINA YAKARDIK

 

Programın Ardahan bölümüne katılan Çıldır Kayabeyi Köyü Dernek Başkanı Hacı Kılıççı ise çocukluk yıllarındaki Ramazan’a dair şunları söyledi:

“Çocukluk yıllarımızda köyümüzde Ramazan ayında çift sela okunurdu. Büyüklerimiz köy odalarında toplanıp âşık geleneğini devam ettirirdi. Bayramlarımızda kız ya da erkek fark etmeksizin herkes kına yakardı.”

 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve Sivil Toplum Danışmanlığı ekibi ise programa katılarak Esenler’de yapılan ve yapılması planlanan sivil toplum çalışmaları hakkında izleyicilere bilgi verdi.

 

Diğer Haberler