Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2013

ABONE OL

Anadolu’nun Renklerini Ağırladık

Esenler’deki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Meclisi; Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Kırıkkale ve Konya’yı ağırladı.

Esenler’deki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Meclisi;  Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Kırıkkale ve Konya’yı ağırladı. Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu Meclisleri’nin bu haftaki misafirleri İç Anadolu Bölgesi’nin Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Kırıkkale ve Konya şehirleri oldu. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, ilçede faaliyet gösteren Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Kırıkkale ve Konya derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Esenler Belediyesi Sivil Toplum Örgütleri’nden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın sunumuyla başlayan programda dernek başkanları, dernekleri hakkında kısaca bilgi verdi.Programda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, İç Anadolu Bölgesi’nin 6 şehriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu, ülkemizin birliğine, dirliğine delalet eder” dedi. Derneklerin hepsinin çok değerli ve kutsal bir dava için çalıştıklarını kaydeden Özkan, derneklerin hepsinin çok güzel ve azimli çalıştıklarını söyledi.

ESENLER ALTIN DEĞERİNDEÖzkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler’in geleceğini konuşmak ve bu toprakların heyecanını kaynaşmak için bir araya geldiklerini söyledi. Esenler’in adeta küçük bir Türkiye’yi bünyesinde barındıran bir şehir olduğunu ifade eden Göksu, derneklerin bu anlamda önemli işlevleri olduğunu vurguladı. Esenler’de çok büyük işler yaptıklarını anlatan Göksu, “Bizler bir emanet aldık. Bu emaneti en iyi şekilde muhafaza edip, geliştirmek zorundayız” dedi. Esenler’de faaliyet gösteren her bir derneğin üyesinin doğdukları yere gösterdikleri vefayı, doydukları yere de göstermesinin gerekli olduğunu belirten Göksu, İstanbul’un hayatın tam merkezinde bir şehir olduğunu ve dünyada ikinci bir İstanbul daha olmadığını söyledi. Bu anlamda Esenler’in de altın değerinde bir ilçe olduğunu ifade eden Göksu, “Altın üzerinde oturuyorsunuz. Gelin bu altın değerindeki ilçeye altın gibi muamele edelim. Bilin ki İstanbul, İstanbul’a yakışan, kendisini markalaştıran bir ilçe olacak” dedi.

Esenler’de hayata geçecek projeleri dile getirerek konuşmasına devam eden Göksu, Türkiye’nin ilk Sivil Toplum Sarayı’nı kuracaklarını ve il derneklerine yer tahsis edeceklerini söyledi. Derneklerin her türlü aktivite ve organizasyonlarını da Sivil Toplum Sarayı’nda yapabileceklerini kaydeden Göksu, “Siz yeter ki iş yapmak isteyin. Biz ayağınızın altında köprü olmaya razıyız.” dedi. Program, Göksu’nun konuşmasının ardından, plaket takdimleriyle sona erdi.

Diğer Haberler