Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2013

ABONE OL

Anadolu Meclisi’nde Ordu Rüzgârı

Ordulu derneklerle gerçekleştirilen dördüncü Anadolu Meclisi’nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Bu topraklar üzerinde ameliyat yapmak isteyenler başaramayacaklar. Boş yere uğraşmasınlar. Kardeşliğimizi kimse bozamayacak” dedi.

Ordulu derneklerle gerçekleştirilen dördüncü Anadolu Meclisi’nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Bu topraklar üzerinde ameliyat yapmak isteyenler başaramayacaklar. Boş yere uğraşmasınlar. Kardeşliğimizi kimse bozamayacak” dedi. Esenler Belediyesi’nin ilçede kurulu bulunan mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirdiği Anadolu Meclisi’nin dördüncüsü, Ordulu derneklerle yapıldı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 4. Anadolu Meclisi’ne Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, kendileri de Ordulu olan Esenler Belediye Başkanı Hukuk Danışmanı ve Belediye Meclis Üyesi Av. Gökhan Taran ve Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, Esenler’de faaliyet gösteren Ordulu derneklerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Anadolu Meclisi’nde önce Esenler Belediyesi Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın sunumuyla dernek başkanları kısaca dernekleri hakkında bilgi verdi. Ordulu derneklerin böyle bir organizasyonla bir araya getirilmesinden memnun olduklarını dile getiren dernek başkanları Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

HER MEDENİYET KENDİ KÜLTÜRÜYLE BÜYÜR

Dernek başkanlarının görüşlerini açıklamalarının ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Anadolu Meclisi programlarının bir medeniyetin yaşatılması arzusundan kaynaklandığını belirterek, “Bizim medeniyetimiz 600 yıl dünyanın büyük bir kısmına adaletle hükmetmiş, nerede bir kötülük varsa onun karşısına çıkmış. İşte bu medeniyet yaşasın diye Anadolu Meclisi’ni düzenliyoruz. Biz bu toplantıya Ordu Kokteyli de diyebilirdik. Her medeniyet kendi kültürü üzerinde büyür ve serpilir” dedi. Hem böyle bir medeniyeti yaşatmak, hem de eğitim için, iş için valizini toplayıp otobüse bindiğinde (Acaba tutunamayıp geri mi döneceğim) endişesiyle İstanbul’a gelip burada tutunan, bu şehrin sahibi olanları birbiriyle tanışıp kaynaştırmak için Anadolu Meclisleri düzenlediklerinin altını çizen Göksu, “Siz bizin için Ordu’nun İstanbul’daki kanaat önderlerisiniz, liderlerisiniz” dedi.

SİZE TEŞEKKÜR BORÇLUYUZ Dernek başkanlarının çok zor bir yükü omuzladıklarını kaydeden Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu iş için zamanınızı veriyorsunuz, mesainizi veriyorsunuz, gerekirse paranızı veriyorsunuz. Bu büyük bir fedakarlıktır. Ancak 40 gün çorba verirsiniz, bir gün eksik verirsiniz. (Neyini gördük ki) derler. Bir teşekkür etmezler. Böylesine zor bir iştir dernek yöneticiliği. Bunun için iyi ki varsınız, biz size teşekkür borçluyuz. Çünkü dernekler hemşehrileri için birer sığınma limanıdır. Şunu unutmayın ki, hayatımızın her anının kaydı vardır ve her anın bir imtihanı vardır. Karnemize yansıyacak kanaat notunun en önemlisi başkasına yaptığınız iyiliklerdir. Eğer keser gibi kendinize değil de, testere gibi düz olursanız itibarı yüksek insanlar olursunuz. Sizin gibi topluma itibarı yerleştirmek için çalışanlarla bu şehri birlikte yönetelim istiyoruz. Sizlerle ortak kanaat oluşturabilmek için bu toplantıları yapıyoruz. Size yol arkadaşlığı teklif ediyoruz.

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Esenler Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden de bahseden Başkan Göksu, bugün ulaşılamayan değil, vatandaşın kapısına gidip hesap veren yöneticilerinin olduğunun altını çizdi. Göksu, yeni belediye binasının hizmete girmesiyle şu andaki binanın Sivil Toplum Sarayı olarak hizmet vereceğini belirtti. Türkiye’de bir ilk olacak proje ile bu sarayda her il derneğine bir ofis ayıracaklarını belirtti ve, “Burada Ordu Derneği ile Diyarbakır Derneği yan yana olacak. Edirne Derneği ile Bitlis Derneği komşu olacak. Bu Sivil Toplum Sarayı bin yıllık kardeşliğimizin görüntüsü olacak. Ülkemizin her bir karış toprağında kan ve alınteri var, mazlumun duası var. Bu topraklar üzerinde ameliyat yapmak isteyenler bunu başaramayacaklar. Boşuna uğraşmasınlar. Bizim kardeşliğimizi kimse bozamayacak. Bizi Cenab-ı Allah kardeş ilan etmiş. Var mı daha bunun ötesi?” şeklinde konuştu. Ordu’nun Türkiye’nin ortalamasını temsil ettiğini dile getiren Göksu, “Bu sebeple sizlere çok önemli bir görev düşüyor. Bu ülkenin birliği, dirliği ve kardeşliği için Ordulu kardeşlerimizin sorumluluk alması gerekiyor” dedi. Yürütülen hizmetlerle artık Esenler’in kabuğunu kırdığını ve izleyen değil izlenilen bir ilçe haline geldiğini hatırlatan M. Tevfik Göksu, ilçede devam eden çalışmalar hakkında da özet bilgi verdi. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da yaptığı konuşmada Anadolu Meclisleri’nin birlikte yönetmenin ve istişarenin en güzel örneklerinden biri olduğunu vurguladı. 4. Anadolu Meclisi, dernek başkanları ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Diğer Haberler