Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Nisan 2013

ABONE OL

Anadolu Meclisi Güneydoğu’yu Ağırladı

Anadolu Meclisi bu hafta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni ağırladı. Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Anadolu Meclisi ile Esenler’e Anadolu’nun bereketini getirdiklerini belirterek “Bu şehir bizi bağrına bastı. Bu şehir bizi kardeş yaptı” dedi.

Anadolu Meclisi bu hafta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni ağırladı. Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Anadolu Meclisi ile Esenler’e Anadolu’nun bereketini getirdiklerini belirterek “Bu şehir bizi bağrına bastı. Bu şehir bizi kardeş yaptı” dedi.Esenler Belediyesi tarafından, ilçedeki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Meclisi bu hafta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Adıyaman, Bingöl, Van, Muş, Bitlis, Siirt, Batman ve Tunceli yörelerini ağırladı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Gazeteci Nevzat Çiçek, Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF) Başkanı Süleyman Kahveci, Esenler Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk konuşmayı gazeteci Nevzat Çiçek yaptı. Çiçek, “Türkiye’de arzu ettiğimiz şey konuşulabilir bir ortam yaratılması” diyerek, çözüm süreciyle ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu.

Çiçek’in ardından konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Esenler’i İstanbul’un en nadide noktalarına getirmek istiyoruz” dedi. Esenlerliler’in hayata dair her alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Özkan, “El ele hareket ettiğimiz sürece 5 yıl öncesi ile 5 yıl sonrası gece ve gündüz gibi fark edecek” diye konuştu.BU ŞEHİR BİZİ KARDEŞ YAPTI

Programda son konuşmayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptı. Sözlerine Kutlu Doğum Haftası’nı kutlayarak başlayan Göksu, “O Dünya’yı onurlandırmıştır. Dünya’da onuru çiğnenen insanların onurunu ayağa kaldırmak için yaratılan Peygamber’dir. O’nun ümmetinden olmak onurların en yücesidir” diye konuştu.Anadolu Meclisi’nde, Esenler adına hikmeti bulmayı ve Esenler’deki dernekler ile yol arkadaşlığı yapmayı amaçladıklarını belirten Göksu, “Esenler’i her şeyiyle nasıl örnek bir şehir yapabiliriz bunun için Anadolu Meclisi’ni hayata geçirdik” dedi. Anadolu Meclisi ile Esenler’e Anadolu’nun bereketini getirdiklerini ifade eden Göksu, “Bu şehir bizi bağrına bastı. Bu şehir bizi kardeş yaptı” şeklinde konuştu. “Esenler parmakla gösterilen bir şehir olsun istiyoruz” diyen Göksu, Esenlerlilerin bunu hak ettiğini söyledi. SİZE YOL ARKADAŞLIĞI EDECEĞİZ

Göksu, konuşmasında mahalli derneklerin önemine de dikkat çekti. Derneklerin, Anadolu’dan gelen vatandaşlara kucak açtığını belirten Göksu, Belediye olarak derneklere verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi. Yeni Belediye Binası’na geçildikten sonra mevcut Hizmet Binası’nın yerine Sivil Toplum Sarayı kuracaklarını ifade eden Göksu, buranın il derneklerinin hizmetinde olacağını açıkladı. Göksu, “Biz size hizmet edeceğiz. Çünkü siz bu topluma gönüllü olarak hizmet ediyorsunuz. Biz de size yol arkadaşlığı edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.Program, plaket ve hediye takdimlerinin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Diğer Haberler