Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2017

ABONE OL

Anadolu Hukuk Ve Adalet Dolu

"Tarih Sohbetleri"nde konuşan Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, "Bizim atalarımız kılıçlarının yanına adalet ve hukuku koyarak muamele ederlerdi" dedi.

“Tarih Sohbetleri”nde konuşan Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Bizim atalarımız kılıçlarının yanına adalet ve hukuku koyarak muamele ederlerdi” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarih Sohbetleri”nde Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilerle bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Bahadıroğlu, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu ve nasıl başarıya ulaştıklarını anlattı.

KILICIN YANINDA HUKUK VARDI

Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu , Anadolu gazilerinin, kılıçlarının yanına hukuk ve adaleti de koyduklarını söyleyerek, “Kılıçla hukuk birlikte geliyor. Eski Türk devletlerinde Müslüman olduklarından sonra her Türk hükümdarının yanında bir hoca vardır. Şeyhülislam; hukuku, devletin adalet ayağını temsil ediyor. Hz. Ömer, ‘Adalet, mülkün temelidir’ diyor. Sonra Atatürk bu sözün altına imza atmıştır fakat bu söz O’nun değildir. Bu insanlara bakıldığı zaman hayat algılarının bizden farklı olduğunu görürüz. ‘Başaramam’ sözcüğü onlarda yoktur. Görev verilir ve o görev yerine getirilir” diye konuştu.

BAŞARI GÖRMEK İSTEYEN TARİHİMİZE BAKSIN

Osmanlı Haftası münasebetiyle hem Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu hem de nasıl başarıya ulaşılmış olduğunu anlatan Bahadıroğlu, “Başarı görmek istiyorsanız önce Peygamberler Tarihi’ni okuyun sonra Osmanlı padişahlarının hayatını okuyun. Amerika’nın başarı hedeflerine bakmayın. Onlar başarıya ulaşmak için kaç gönül kırdıklarına bakmazlar, ama biz öyle değiliz. Biz 3 buçuk milyon insanı kaç yıldır ülkemizde misafir ediyoruz, bizim bu yapımızı korumamız lazım. Biz öteki kardeşimize rahmet ettiğimiz müddetçe Allahtan rahmet görürüz” dedi.

ÖĞRENCİLERE NASİHATLER

Bahadıroğlu konuşmasını bitirirken Esenlerli öğrencilere seslenerek, “Hayat yolunu yürürken asla pes etmeyin, vazgeçmeyin, olmaz sözünü çok telaffuz etmeyin, mutlaka hedefiniz olsun, hedefinize yürümeye devam edin” öğütlerini verdi.

Diğer Haberler