Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2016

ABONE OL

Allah’ın Yarattığı Kadarız

ALLAH'IN YARATTIĞI KADARIZ'Usta Çırak Buluşmaları'nda konuşan Türk Sanat Müziği'nin sevilen seslerinden Pınar Altınok, "Rabbim, bir arkadaşımıza ebru ile konuşurken, bir diğer arkadaşımıza şiirle ve resimle konuşur. O'nun yarattığı kadarız biz" diye konuştu.

‘Usta Çırak Buluşmaları’nda konuşan Türk Sanat Müziği’nin sevilen seslerinden Pınar Altınok, “Rabbim, bir arkadaşımıza ebru ile konuşurken, bir diğer arkadaşımıza şiirle ve resimle konuşur. O’nun yarattığı kadarız biz” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Usta Çırak Buluşmaları’ programının bu ayki konuğu Türk Sanat Müziği’nin sevilen seslerinden Pınar Altınok oldu. Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) Müzik Koordinatörü Ömer Çelik’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda Pınar Altınok, akademik kimliğinin yanı sıra müzik hayatı, müzik piyasası ve sanat-toplum ilişkisi üzerine konuştu.

GENÇLER PRİM VERMİYOR

Zihinsel ve kentsel dönüşümün birbiriyle bağlantılı olduğunu belirten Altınok, “Bir yöreyi fikir ve sanat alanında geliştirip beslediğinizde zihinsel bir dönüşüme sebep oluyor. O zihinsel dönüşüm de kentsel dönüşüme evriliyor” dedi. İnsanın Allah’ın yarattığı kadar olduğunu söyleyen Pınar Altınok, “Rabbim ne kadarını bize yansıtırsa o kadarız diye öğrendik. Allah tecelliyatını üzerimizden çekse biz o kadarız. Rabbim, bir arkadaşımıza ebru ile konuşurken, bir diğer arkadaşımıza şiirle ve resimle konuşur. O’nun yarattığı kadarız biz. Bu duyguyu sansasyonuyla, skandallarıyla, televizyon adına yapılan reytingle paçasından aşağı çekmeye kalkışıyorlar. Gençlik artık bu tür şeylere dönüp bakmıyor ve prim vermiyor.”

Pınar Altınok, söyleşinin ardından Esenlerliler için Türk Sanat Müziği’nin sevilen eserlerinden oluşan repertuarından mini bir konser verdi.

Diğer Haberler