Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Temmuz 2014

ABONE OL

Allah Dostları Esenler’de Anılıyor

Nevşehirli Hacı Abdullah Gürbüz’ün anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Anadolu’nun gönül erleri için “Onlar Allah dostlarıdır. Öldüklerinde dahi dünyada yaptıklarıyla yaşarlar” dedi.

Nevşehirli Hacı Abdullah Gürbüz’ün anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Anadolu’nun gönül erleri için “Onlar Allah dostlarıdır. Öldüklerinde dahi dünyada yaptıklarıyla yaşarlar” dedi.

Esenler Belediyesi’nce düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Dörtyol Meydanı’nda her gün Anadolu’yu Mayalayanlar programında ülkemizin yetiştirdiği gönül erleri anlıyor. Bediüzzaman Said Nursi’den Mehmet Zaid Kotku’ya kadar birçok ismin anlatıldığı programda bu sefer Nevşehirli Hacı Abdullah Gürbüz anıldı. Gürbüz’ün öğrencilerinden Muammer Aydın, hocasının İslam’a ve insanlığa adadığı hayatı anlattı. Programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KİMSEYİ GERİ ÇEVİRMEZDİ

Aydın, “Ailesi ile birlikte hayatının neredeyse tamamını İslâm ve ilim öğretmek üzerine yaşayan Nevşehirli Hacı Abdullah Gürbüz Hoca, bildiklerini her daim yanında bulunan öğrencilere de anlatarak onların din ve fen konusunda bilgi sahibi olmasını isterdi” dedi. Abdullah Gürbüz’ün hanesine gelen hiçbir insanı geri çevirmediğini dile getiren Muammer Aydın, “Hayatı boyunca hep insanlığa hizmet etmek için yaşadı. O, kapısına kim gelirse gelsin asla geri çevirmezdi. Sarhoş, ayyaş veya gayrimüslim dahi olsa kapısını açar, evinde bulunanlardan ikram ederdi” diye konuştu.

ALLAH YOLUNA ÇEVİRİRDİ

Hocası Abdullah Gürbüz’ün insanları her zaman camilere ve güzel huylara yöneltmeye çalıştığını ifade eden Aydın, “Kendisine kötülük yapıp iftira edenler de olmuştur. Kimseye kızmadı ve hakkını helal etmeden de ölmedi. Hiç kimsenin kötülüğünü istemeyen bir zattı” şeklinde konuştu.

ALLAH DOSTLARINI ANLATMALIYIZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Nevşehirli Hacı Abdullah Gürbüz’ü Nevşehir ziyareti sırasında kabrini ziyaret ederek tanıdığını ifade etti. İnsanlara Allah dostlarını anlatmak gerektiğine vurgu yapan Başkan Göksu “Gençlerimiz, yeni nesillerimiz eski insanlarımızı tanımalı. Bu insanlarımızın yaptıklarını örnek almak için onları her zaman anlatmalıyız. Onlar Allah dostlarıdır. Öldüklerinde dahi dünyada yaptıklarıyla yaşarlar” ifadelerine yer verdi.

NAAT GECESİNE BEKLİYORUZ

Ramazan’ın başladığı günden bugüne kadar henüz hiç evinde iftar yapmadığını ve gerekirse yapmayacağını dile getiren Başkan Mehmet Tevfik Göksu, “Bizim görevimiz hizmet etmek, hizmet ettiğimiz insanların duasına nail olmak. İşte bunu başarabildiğimiz zaman görevimizi yapmış ve sizin hakkınızı ödemiş oluruz. Bizler her gün burada olacağız. Sizleri Cumartesi günü düzenleyeceğimiz naat gecemize bekliyoruz” dedi.

SEMA GÖSTERİSİ YAPILDI

Programın sonunda bir sema gösterisi gerçekleştirildi. Özellikle çocuk semazenlerin yaptıkları gösteri, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Diğer Haberler