Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ekim 2013

ABONE OL

Allah’a Yakınlaşmak İçin Kurban

Gönül Sohbetleri’nde konuşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Allah’a Yakınlaşmak İçin Kurban” konusunu anlattığı programda, “Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in fedakârlığı kadar önemli olan, Allah’ın merhametidir. Allah, bir babadan daha merhametlidir” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gönül Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ydu. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Hatipoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Esenlerliler’e “Allah’a Yakınlaşmak İçin Kurban” konusunu anlattı.Kur’an’da geçen kurban olaylarını anlatarak söze başlayan Hatipoğlu, Hz. İbrahim’in gördüğü rüya üzerine evladını kurban etmesi ile ilgili, “Peygamberlerin rüyaları da vahyin bir türüdür. Yani rüyaları onları bağlar” dedi. Kur’an’da geçen bu kurban ayetinin üzerinde çok durulmadığını belirten Hatipoğlu, “Kur’an üzücü olayları anlatırken teferruata girmez, hızlı geçer” diye konuştu.

Allah’ın rahmetine dikkat çeken Hatipoğlu, “Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in fedakârlığı kadar önemli olan, Allah’ın merhametidir. Allah, bir babadan daha merhametlidir” dedi. Allah’ın, bütün dinlerin ortak atası olduğu için bu olayda Hz. İbrahim’i seçtiğini söyleyen Hatipoğlu, gücü yeten her Müslüman’ın kurban kesmesi gerektiğini kaydetti. Kurban keserken dikkat edilmesi gereken noktalardan da kısaca bahseden Hatipoğlu, kurbanı ehil bir elin, eziyet etmeden kesmesi gerektiğini dile getirdi. Dinleyenlerden gelen soruları da cevaplandıran Hatipoğlu, dualar eşliğinde programını sonlandırdı.

Diğer Haberler